A katasztrófa utáni helyreállítási stratégia újragondolása
Az automatizált folyamatokkal működő, másodlagos telephelyek hatékonyak és korszerűek
2008. február 24.
A nagyvállalati számítástechnikában évtizedek óta léteznek az üzletmenet folytonosságát és a katasztrófa utáni helyreállítást szolgáló másodlagos telephelyek, de fontosságuk csak a közelmúltban került a címoldalra.
Ötödik stratégia: a nagy rendelkezésre állás és a katasztrófa utáni helyreállítás megvalósítása virtuális környezetben
A mai szerverközpontú adatközpontokban mindennapos a szervervirtualizálás. A szervervirtualizálás által használt virtuális gépek egyetlen szerveren több, egymástól függetlenül futó operációs rendszer működését teszik lehetővé.
A másodlagos telephelyen levő virtuális szerverek újraindítása hagyományosan kézi vezérléssel történik, így arra a személyzetre van szükség hozzá, amelyik esetleg éppen a bekövetkezett katasztrófa esetén nem érhető el. Az új fürtöző szoftverek lehetővé teszik, hogy a cégek szervervirtualizáló eljárásokat állítsanak rendszerbe, és a katasztrófa utáni önműködő helyreállítás előnyei a virtuális környezetben éppúgy érvényesüljenek, mint fizikai szerverkörnyezetben.
Emellett olyan új, nagy rendelkezésre állást biztosító és katasztrófa utáni helyreállító eszközök állnak rendelkezésre, amelyek csökkentik mind a fizikai, mind a virtuális szerverkörnyezet megvédésének bonyolultságát. A fürtöző szoftverekkel a rendszergazdák a fizikai szervereken futó alkalmazásokat át tudják helyezni a virtuális szerverekre, valamint egyetlen grafikus kezelőfelületről vezérelhetik a fizikai és virtuális erőforrásokat. A fizikai és virtuális szerverek hatékony kezelésének következtében a másodlagos telephelyek hardverköltsége jelentősen csökkenthető.