Check Point: sikeres technológia - sikeres magyarországi képviselet
2009. december 5.
A Check Point tegnap, sajtótájékoztatón adta az érdeklődők tudtára, hogy a cég magyarországi képviselete 2009 során tovább erősítette piaci pozícióját. Amellett, hogy a teljes Check Point portfólió értékesítésére kiterjedő disztribútori megállapodást kötött az RRC Csoporttal, idén első alkalommal vehetett át a vállalat által alapított díjat hazai üzleti partner és így a filter:max lett a legtöbb végpont-biztonsági terméket értékesítő Check Point partner a régióban.
A Check Point az év elején jelentette be a rugalmas, könnyen bővíthető és testre szabható Software Blade architektúráját, amihez kapcsolódóan az új, illetve továbbfejlesztett termékek, megoldások széles körével rukkolt elő azóta a vállalat. Többek között a SmartWorkflow biztonsági menedzsment, illetve a különböző IPS, IPS Analyzer software blade-ekkel.
Az év talán egyik legfontosabb fejleménye a Check Point életében a Nokia biztonsági berendezések üzletágának átvétele, aminek alapja a két vállalat közti tizenkét éves stratégiai partneri együttműködés volt. Nem sokkal később jelentették be a korábbi – méretezhetőségükről és modularitásukról híres – Nokia hardvereken alapuló IP berendezéscsaládot, ami a Check Point Software Blade architektúrája részeként rugalmas, bővíthető biztonsági megoldást nyújtanak, lehetővé téve, hogy az ügyfelek az adott környezet számára legjobban megfelelő védelmet állítsák össze.
A hetekben jelentette be a Check Point, hogy a FaceTime Communications alkalmazás osztályozó és leíró adatbázisának átvételével a jövőben több mint 50 ezer Web 2.0 widgetet és 4500 internetes alkalmazást lesz képes ellátni még átfogóbb biztonsági ellenőrzéssel.
A 2009-es év során is töretlen maradt a Check Point berendezések körének a bővítése. Ezek között az év elején jelentették be a vállalat UTM-1 Total Security berendezéscsaládjának bővítését az UTM-1 130 termékkel, valamint a több-rétegű, multi-domain virtualizált biztonságot nyújtó VSX-1-et. A Check Point Smart-1 biztonsági menedzsment berendezéscsalád is bővült – négy új tagja elsőként nyújt a vállalatok számára olyan bővíthető megoldást, amely tartalmazza a hálózati, az IPS és a végpont-biztonság menedzsmentet, miközben legfeljebb 12 terabites (TB) integrált tárhelyet biztosít. A Power-1 berendezéscsalád újabb öt taggal való kiegészítése a nagy teljesítményű, a nagyvállalatokra és az adatközpontokra jellemző igények kielégítését tűzte ki célul. A Power-1 11000 sorozat elsőként képes egyszerű és rugalmas teljesítménynövelésre, aminek köszönhetően a legjobb teljesítményt és a biztonsági fenyegetések elleni lehető legjobb védelmet kínálják a leginkább bővíthető módon.
Ugyancsak az év során mutatta be a Check Point az Endpoint Security R72-t, a vállalat áttörő jelentőségű termékét, az iparág első olyan végpont-biztonsági kliensét, amely egyetlen megoldásban kombinálja a magas szintű biztonságot és a könnyű használatot.
Kapcsolódó cikkek
- Lendületben a tárolóspecialista MHM Computer
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- Újabb pénzügyi rekord a Check Pointnál
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- A Google negyedik éve a világ legértékesebb márkája
- Kapsch CarrierCom: lezárult a Nortel-divíziót érintő felvásárlás
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
- Mobilüzletágat alakítana ki a UPC
- Nemzetközi cégé lett a magyar egészségügyi informatikai vállalat