Segítség, lopják a honlapomat!
2009. szeptember 12.
Az internet korában minden eddiginél több példa van a plagizálásra. A tartalom eltulajdonítása már mindennapossá vált, hiszen sokan csupán azt az aranyszabályt ismerik, hogy "Content is King", ám nem látnak a dolgok mögé, és arcátlanul lemásolják mások szellemi termékét. Többek között a Prim Online egyik szerkesztőjének a honlapját is ellopták.
S hogyan lehet a duplikált tartalmakat felderíteni? Erre a célra létezik egy rendkívül hasznos online eszköz, melyet a következő címen érhetünk el: http://copyscape.com/
Egyesek megelégszenek a tartalom átemelésével, ám a Prim Online egyik szerkesztőjének a weboldalát teljes egészében átvették, még a tulajdonos nevét sem törölték ki, tehát a tolvaj visszaél annak személyazonosságával is! Az eredeti site tulajdonosa időközben átalakításokat végzett honlapján, megváltoztatta annak külalakját, és kis mértékben a tartalmat is, ám a másolt weboldal tökéletesen úgy néz ki, és tartalmilag is szinte megegyezik az eredeti előző verziójával. A tartalom és a site jogos birtokosa a Cégalapítás Romániában kulcsszóra élezte ki oldalát, a plagizáló pedig teljes egészében lemásolta azt, itt-ott kibővítette feltehetőleg máshonnan eltulajdonított szövegrészekkel, és más nevét használva várja a megbízásokat, csupán az elérhetőséggel kapcsolatos adatokat cserélte ki.
Aki meg szeretné tekinteni a szóban forgó honlapokat, az megtekintheti azokat itt és itt, s összehasonlíthatja az egyezéseket.
Kapcsolódó cikkek
- Jóri András: illetéktelenek nem férhettek hozzá az ügyfélkapus adatokhoz
- Beperelték a HP-t hibás notebookok miatt
- Ismét indíthatnak új weblapot magánszemélyek Kínában
- Nyomoz a rendőrség az online vásárlásokkal kapcsolatban
- Kamerun a kiberbűnözés világbajnoka
- Rács mögött a tőzsde-spammer
- Telefonszámokat gyűjtött az iPhone játékfejlesztő cég
- Bűnösnek vallotta magát a tőzsdei spamküldő fejlesztője
- Biztonsági katasztrófát idézhet elő a kínai szűrőszoftver
- Megkárosította ügyfeleit a McAfee és a Symantec