RAD-átjáróval az ADSL+ a béreltvonal életképes alternatívája
2008. január 15.
Szerkesztőségünknek ma megküldött, ez évi első hírében ACE-3000 típusú gateway eszközei új típusú felhasználásáról tájékoztat az izraeli RAD Data Communications cég.
A német T-Mobile infokommunikációs szolgáltató vállalat ugyanis RAD átjárókat (gateway-eket) alkalmaz annak érdekében, hogy kibővítse és képessé tegye backhaul hálózati infrastruktúráját a legújabb mobil HSDPA adatszolgáltatásra. Ismeretes, hogy a "backhaul" a mobil transzporthálózatoknak az a része, amely a rádió-berendezéseket a vezérlő állomásokkal, illetve a gerinchálózattal köti össze. (Celluláris hálózatokban a backhaul szakasz a rádiós bázisállomás és a bázisállomás-vezérlő között helyezkedik el.)
A németországi pilotszakasz sikeres tesztekkel befejeződött, a RAD ACE-3000 átjárókkal való kiterjesztés most már teljességében megvalósult. Az ilyen gateway eszközök hadrendbe állításának köszönhetően a német T-Mobile vállalat azt az új opciót valósította meg, hogy HSDPA-képes NodeB-ket (3G bázisállomásokat) köt össze olcsó ADSL+ vonalakon keresztül. A RAD híre kiemeli még, hogy jelenleg az UMTS és HSDPA backhaul területen az ATM technológia a szabvány. Az Ethernet-képes mobil eszközöket csak legújabban vezették be csomagkapcsolt transzport infrastruktúraként. Ez ad arra magyarázatot, (általában) miért csak E1 csatolókkal látják el berendezéseiket a 3G bázisállomások (NodeB) gyártói, és miért nem olyan Ethernet interfészekkel, amelyekkel azokat DSL vonalakhoz lehetne kapcsolni.
Kapcsolódó cikkek
- 20 ezerrel nőtt a vezetékes szélessávú előfizetések száma
- Terjeszkedő ASTRA műholdas szélessávú internet
- GTS Datanet - az idén 15 százalékos árbevétel-növekedés
- Újabb négy település előtt nyílt meg a digitális világ
- A mobil-előfizetések száma elérte a 10,5 milliót
- 12 százalékkal több szélessávú hozzáférés az EU-ban
- Szélessávú internet: Magyarország a középmezőnyben
- 20 ezerrel nőtt szélessávú előfizetések száma szeptemberben
- Románia az utolsók között kullog
- Integrált DSL termékekkel a magyar piacra lépett az AVM