Kozma László terem nyílt az Ericsson-székházban
2001. május 30.
Sajnos már kevesen vannak, akik Kozma László tanítványai voltak, az Ericsson-szakemberek közül éppen ők kezdeményezték az egyik tanácsterem elnevezését, hogy az oda látogató vendégeket emlékeztessék a valaha is élt legnagyobb áramkör-specialistára.
Legendákat meséltek kitűnő rajzolvasási készségéről, a legbonyolultabb áramköröket is azonnal átlátta, és - természetesen - azonnal ki is javította. Kalandos és nehéz élete volt. A pályát az Egyesült Izzóban kezdte, majd a Bell Laboratóriumnak lett Antwerpenben a munkatársa, ahol telefonközpont-alkatrészekből megépíti az első számolóeszközeit. A világháború kezdetén hazajött, elvitték munkaszolgálatra, majd koncentrációs táborba került, túlélte, de felesége, aki a keresésére indult, a háborúban eltűnt.
A háború után kinevezik a Standard gyár műszaki igazgatójának, koncepciós per, kevéssel 1956 előtt szabadult. A BME-n visszakapja egyetemi katedráját, a hallgatóinak megtervezi és megépíti az ország első digitális, jelfogós számítógépét, a MESz 1-et. Nemsokára az Akadémia levelező, majd rendes tagja.
Kapcsolódó cikkek
- Ericsson-díj 2007: kilencedik alkalommal díjazzák a pedagógusokat
- Ericcson: optikai hálózat és Triple Play központ Bólyban
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
- Imagine Cup 2007 – Megvan a legjobb magyar csapat!
- Ericsson: három lábon állás a stratégia
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
- Megkezdődött a VII. BME 24 órás Programozóverseny
- Lezajlott a VII. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny előválogató fordulója
- Ericsson MX-One telefonközpont a Rendőrtiszti Főiskolán