Elektrifikálják a toszkán buszflottát és 120 logisztikai telephelyet

Bár Olaszországban az újonnan regisztrált elektromos járművek aránya a teljes járműállományhoz képes még meg sem közelíti a német, francia vagy skandináv adatokat, ezen a téren jelentős fejlődésre számítanak az országban: az évtized végére várhatóan az olasz utakon több mint 280 ezer elektromos jármű, ezen belül pedig 10 ezer e-busz fog közlekedni. 

Ami pedig az e-szállítmányozást illeti, a forgalomba álló e-tehergépjárművek száma egy év alatt több mint megduplázódott, igaz ez abszolút értékben még mindig csak néhány száz járművet jelent. Ezt a folyamatot gyorsíthatja fel két frissen bejelentett partnerség, amelynek keretében a Siemens e-töltési infrastruktúráját választották a tömegközlekedés, valamint a logisztikai szektor zöldítésnek támogatására. 

 

A Toszkána északi részén, Firenzében, Pratoban és Luccában működő Autolinee Toscane közlekedési vállalat zéró emissziós buszflottájának üzembe helyezéséhez 73 darab, egyenként 100-150 kW teljesítményt biztosító DC (egyenáramú) SICHARGE UC töltőt telepítettek, amelyek képesek a nagy méretű e-járműveket is gyorsan feltölteni. A buszok útvonalát és aktuális töltöttségi állapotát figyelembe vevő, optimalizált töltésmenedzsmenthez a társaság a Siemens DepotFinity szoftverplatformját fogja használni, amivel monitorozhatóak és irányíthatóak a töltési műveletek, valamint ütemezhető a buszok karbantartása is. 

 

 

A másik megbízás az energiaátmeneti megoldásokat szolgáltató IPLANET vállalattól érkezett, amelynek keretében több mint 120 logisztikai telephelyet, összesen több száz 300-400 kW teljesítményt biztosító Siemens DC-töltővel szereltek fel. Ezek mindegyike távolról is felügyelhető, és a töltőállomásokat, – az EU alternatív üzemanyagok infrastruktúrájának kiépítéséről szóló rendeletnek (AFIR) megfelelően, – integrált bankkártyás fizetési rendszerekkel (POS-terminálokkal), valamint mobilapplikációs vagy QR-kódon keresztüli aktiválási lehetőséggel szerelték fel, amelyet egy felhasználóbarát, interaktív érintőképernyő segítségével lehet kezelni. 

 

Emellett mindkét projektben, a depók és a logisztikai központok számára a technológiai cég IoT-képes modulokkal felszerelt, közép- és kisfeszültségű villamosenergia-elosztási megoldásokat is szállított. A logisztikai központokban továbbá a megújuló energiaforrások integrálását is lehetővé tevő, kompakt, távvezérelhető transzformátorállomásokat alakítottak ki, és kulcsrakész szolgáltatásokat – napelemes energiatermelő, illetve akkumulátoros energiatároló egységeket – is szállít a vállalat. 

 

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció