A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum

A Schneider Electric újabb két üzeme, a Monterrey 1 és a sanghaji érdemelte ki a Világgazdasági Fórum Példakép elismerését. Ez azt jelenti, hogy most már a vállalat hét gyára tartozik a Globális Példakép Hálózathoz.  

A Világgazdasági Fórum a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat két további gyárának ítélte oda a Példakép elismerést. A mexikói Monterrey 1 Fejlett Példakép lett, míg a Sanghajban található üzem End-to-End Példakép minősítést kapott.  

 

A két létesítmény már a hatodik és a hetedik Schneider Electric gyár, amely csatlakozott a Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózatához. A kínai Wuxiban, az indonéziai Batamban, a franciaországi Le Vaudreuil-ben, a Kentucky állambeli Lexingtonban és az indiai Hyderabadban található Schneider Electric üzemek már a korábbi években elnyerték a Példakép státuszt. A vállalat Le Vaudreuil-ben, Lexingtonban és Hyderabadban lévő létesítménye pedig azon 17 gyár közé tartozik, amelyek a környezeti lábnyomuk korszerű technológiák révén történő csökkentéséért kiérdemelték a Fenntarthatósági Példakép elismerést. 

 

A Sanghajban található üzem End-to-End Példakép minősítést kapott

 

A Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózata egy olyan, az együttműködést támogató platform, amely a negyedik ipari forradalom technológiáinak bevezetésében élenjáró ipari szervezeteket tömöríti. A McKinsey & Company-val közösen 2018-ban alapított hálózat jelenleg 172 példamutató gyárból áll, amelyek a technológiai innovációkat – például a mesterséges intelligenciát, a 3D-nyomtatást és a nagymennyiségű adat elemzését – kihasználva növelik a hatékonyságot, a versenyképességet és új üzleti modelleket alkalmaznak.

 

A Schneider Electric sanghaji gyárában az elektromos hálózatokban használt olyan kritikus fontosságú eszközöket gyártanak, mint a kontaktorok, túlterhelés relék és motorvédő árammegszakítók. A növekvő piaci keresletre reagálva a gyár csapata 20 százalékkal növelte az automatizálást a termelésben olyan fejlett technológiákat integrálva, mint a gépi tanulással támogatott prototípusgyártás, az intelligens tervezés és ütemezés, valamint a generatív mesterséges intelligencia által vezérelt karbantartás. Mindez a gyártástól a megrendelésig tartó átfutási idő 67 százalékos csökkenéséhez és a munkatermelékenység 82 százalékos növekedéséhez vezetett. 

 

A Mexikói Monterrey 1 Fejlett Példakép lett

 

Az összetett termékek iránti bővülő kereslet miatt a Monterrey 1 gyárban digitális technológiákat vetettek be az ellátási lánc rugalmasságának és agilitásának növelése érdekében. Az autonóm robotok és a dróntechnológia hatékonyabbá tette az anyagmozgatást, az épület- és energiagazdálkodási rendszerek pedig hozzájárultak az energia- és vízfogyasztás mintegy 30 százalékos csökkentéséhez. Az olyan fejlett technológiák, mint a gépi tanulás és a deep learning segítségével az üzem három év alatt 24 százalékos éves növekedési ütemet ért el, miközben a gyártási költségeket 16 százalékkal, a termékhibákat 20 százalékkal, a vevői átfutási időt pedig 49 százalékkal csökkentette.

 

„A sanghaji és a Monterrey 1 telephelyeink jól mutatják a negyedik ipari forradalom technológiáinak értékét. Fontos, hogy egész iparágunk továbbra is nagyobb léptékben fektessen be ezekbe a digitális technológiákba – és az őket használó emberekbe – a működésünk erősítése és a kockázatok csökkentése érdekében” – mondta el Mourad Tamoud, a Schneider Electric ellátási láncért felelős vezetője.

 

„A Példakép üzemek magasabbra teszik a digitális átalakulás mércéjét. Ezek a létesítmények integrálják a fejlett technológiákat a működésükbe, nemcsak a termelékenység növelése érdekében, hanem azért is, hogy fenntartható és befogadó jövőt teremtsenek a munkaerő és a szélesebb közösség számára” – mutatott rá Kiva Allgood, a Világgazdasági Fórum „Centre for Advanced Manufacturing and Supply Chains” központjának vezetője.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció