Újabb BME-s diákok a Siemens Mobility ösztöndíjprogramjában
2024. szeptember 21.
2023 decemberében erősítették meg a Siemens tagvállalatai, hogy a következő öt évben továbbra is a Műegyetem partnereként támogatják a jövő mérnökgenerációja szakmai fejlődését. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Siemens csoport már több mint 25 éve fennálló stratégia partnerségének jó példája a BME és a Karlsruhei Egyetem Technológiai Intézetének (KIT) kettős diploma programjában való részvétel is. A Siemens Mobility az elsők között csatlakozott a programhoz még 2019-ben.
Idén ősszel 6 mérnök-informatikus, villamos- és mechatronikai mérnök hallgató kezdi meg tanulmányait a Karlsruhei Egyetemen a Siemens Mobility ösztöndíjasaként.
A hallgatókat nem csak a külföldön töltött idejük alatt támogatja a vállalat, hanem tanulmányaik során valós nagyvállalati, szakmai tapasztalatszerzés lehetőségét is nyújtja, valamint végzésüket követően K+F központja munkavállalójaként is számít rájuk az innovatív megoldások kutatásában.
A korábbi években már számos mérnök-informatikus, mechatronikai- és villamosmérnök hallgató nyerte el a Siemens Mobility ösztöndíját és töltött 1, illetve 2 félévet a KIT-en. Magasszintű nyelvtudással és szakmai ismeretekkel gazdagodtak és a vállalat támogatása lehetővé tette számukra, hogy a tanulmányaikra koncentrálhassanak, a vállalatnál töltött gyakornoki időszak pedig szintén hozzájárult szakmai fejlődésükhöz.
Örülünk, hogy korábbi ösztöndíjasaink közül többeket ma már a Siemens Mobility munkavállalójaként köszönthetünk.
Kapcsolódó cikkek
- Innovatív akadályfelismerő rendszert tesztelnek a berlini S-Bahnon
- Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikusnak ítélték idén a Neumann Professzori címet
- Folytatja sikeres ösztöndíjprogramját a Siemens Mobility
- Németország legmodernebb S-Bahn vonatai München részére
- BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
- Egyre több külföldi hallgató dolgozna Magyarországon
- Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- Új, kutatás-fejlesztésre és innovációra épülő növekedési korszak indulhat a gazdaságban
- A MITTE felel Magyarország első fizikus-mérnök alapképzésének ügynökségi feladataiért