Brutális fizika a csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumban
2014. október 20.
Szeptemberben adták át a csepeli Jedlik Ányos Gimnázium új, 21. századi technológiával felszerelt komplex természettudományos laboratóriumát, melyet azóta a diákok és a tanárok is kitörő örömmel vettek birtokba. 2014. október 18-án egy szakmai bemutató napon pedig a csepeli általános iskolák szaktanárai ismerkedhettek meg közelebbről az Öveges-program keretében felújított laborral.
Härtlein Károly, a Budapesti Műszaki Egyetem Fizikai Intézetének tanszéki mérnöke – akinek neve a nagysikerű „Brutális fizika” című műsorból sokaknak lehet ismerős – és Dr. Róka András, az ELTE Kémiai Intézetének főiskolai docense „Feleselő – Egy fizikus, egy kémikus” című interaktív előadására több diák is kíváncsi volt, így meglehetősen nagy közönség figyelte a látványosabbnál látványosabb fizikai és kémiai kísérleteket. Őket Takács Attila laborvezető és Holczer Viktor végzős diák követte, akik azt szemléltették, hogyan lehet olcsó hozzávalókból is látványos kísérleteket prezentálni a gyerekeknek.
A nap másik sztárvendége, kétség kívül Dr. Lengyel György volt, akit többen régi jó ismerősként köszöntöttek, hiszen ő is a Jedlikben végzett. Ma már a Honvéd Kórház gyógyszerkutató mérnökeként dolgozik. Előadásában a különböző vírusok, járványok kialakulásának és terjedésének témakörét mutatta be, külön figyelmet szentelve a napjainkban sajnos igen aktuális ebola vírusnak.
A beszélgetés a tantermen túl is folytatódott, hiszen a gyerekek rengeteg kérdéssel bombázták az előadókat, akik örömmel beszélgettek a jövő tudósaival.
Kapcsolódó cikkek
- Tanulás helyett tablettákkal juthatunk tudáshoz a jövőben
- Tabletták válthatják ki a tanulást
- Egyedülálló lehetőséget hoz a szuperszámítástechnika a felsőoktatásban
- Átadták az idei Ericsson-díjakat
- Misztikus kísérletek, villamdelejes forgony, influenciagép a kiállításon
- Sikerült a korábbinál pontosabban megmérni az elektron atomtömegét
- Csúcstechnológiai tudást átadó CERN-képzés Budapesten
- Tizenegy milliárd forintos egészségügyi informatikai fejlesztés indul
- Átadták a Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
- Számos szakmában már elvárás a videójátékozás