Új kibervédelmi technológia meghonosítását javasolja a Huawei
2014. október 4.
A számítástechnikai biztonsági rendszerek új alapokra helyezését, a kibertámadásokkal szembeni puszta védekezés helyett az adatbiztonságot proaktív eljárásokkal garantáló új megoldásokra való átállást szorgalmazza a kínai Huawei.
A közlemény idézi John Suffolkot, a Huawei Technologies kiberbiztonsági elnök-helyettesét, aki szerint olyan technológiai környezetben igyekszünk megvédeni adatainkat a támadóktól, amit azokban az időkben fejlesztettek ki, amikor a "hacker" szót még elsősorban a rossz golfozókra használták. A védelmi megoldások pedig leginkább egy gyenge ajtóra szerelt erős lakathoz hasonlíthatók - mutatott rá az Egyesült Királyság kormányának egykori információbiztonsági igazgatója.
John Suffolk felhívta a figyelmet arra, hogy míg az informatikai vezetők és a technológiai infrastruktúra védelmezői azon tűnődnek, hogyan lehetne egyensúlyt találni a biztonság, az agilitás és innováció jelenlegi technológiai struktúrában egymásnak ellentmondó szempontjai között, a kiberbűnözők egyre kifinomultabb következő generációs eszközöket és technikákat fejlesztenek ki a vállalati hálózatok feltöréséhez. Ennek kivédéséhez az SDN hálózati technológia teljesen új generációs védelmi arzenált adhatna az informatikai vezetők kezébe - mutatott rá.
Az SDN gyökeres változásokat hozna a kibervédelemben - hangsúlyozta John Suffolk. Ilyen hálózaton a vállalatok ugyanis aktívan védekezhetnének a fejlett állandófenyegetés-támadásokkal (APT - advanced persistant threats), az elosztott szolgáltatás-megtagadásokkal (DDoS - Distributed Denial of Service) és rosszindulatú szoftverekkel (malware), valamint a nulladiknapi- támadásokkal (zero-day) szemben. Az SDN segítségével olyan biztonsági eljárások hozhatók létre, amelyek azonos fejlettségi szinten vannak azzal a szolgáltatással, amit védeniük kell - mutatott rá.
A kínai informatikai konszern árbevétele 2013-ban 39,4 milliárd dollár volt, ennek 13 százalékát kutatás-fejlesztésre fordította. A Huawei 2005 óta működik Magyarországon, központja Budapesten van, Pécsett és Komáromban pedig egész Európát termékeikkel ellátó gyártási központot (Huawei Europe Supply Center), illetve Biatorbágyon szintén európai hatáskörű logisztikai központot tart fenn (Huawei Europe Logistic Center).
Tavaly a kft. 30 milliárd forint értékesítési árbevételt ért el, az idén ennek 12-13 százalékos növekedésére számít. A vállalat Magyarországon kétszáz alkalmazottat foglalkoztat közvetlenül, és mintegy háromezer embernek biztosít munkát közvetve.
Kapcsolódó cikkek
- Interpol-Kaspersky kiberbűnözés ellenes együttműködés
- A kormány ötödik harctere az informatikai felhő
- The Intercept: az NSA saját keresőmotort fejlesztett ki, hogy adatait titokban megossza
- Kiberbűnözői eszközökkel törnek fel számítógépeket titkosszolgálatok
- Snowden: az NSA automatikus ellentámadásra képes vírussal rendelkezik
- Kibervédelmi ifjúsági gárda alakul Lettországban
- Hogyan kerülhetünk közelebb öt kérdéssel a hatékony kiberbiztonsághoz
- Potenciális nemzetbiztonsági veszélynek tartják Kínában az iPhone-okat
- Tagadja az Apple, hogy az iPhone nemzetbiztonsági kockázatot jelentene
- Kínában potenciális nemzetbiztonsági veszélynek tartják az iPhone-okat