A SUSE Cloud 3 az OpenStack legfrissebb kiadására épül

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE Cloud 3. A vállalati felhasználásra szánt OpenStack-disztribúció új verziója egyszerűsített telepítést és továbbfejlesztett felügyeletet kínál. A megoldás nagyobb teljesítményt és hatékonyabb erőforrás-kihasználást tesz lehetővé, továbbá átfogó képet ad a privát felhők használatáról.

A SUSE Cloud 3 az OpenStack legfrissebb kiadására épül, amely 2013 őszén jelent meg Havana néven. Támogatja többek között az Orchestration (Heat) és a Telemetry (Ceilometer) modulokat, és az alábbi előnyöket kínálja:


Nagyobb teljesítmény és hatékonyabb erőforrás-kihasználás. Az Orchestration modul előre meghatározott sablonok alapján automatizálja a virtuális gépek felügyeletét és irányítását. Feltérképezi a szükséges infrastruktúra-erőforrásokat (például az egyes alkalmazások használatához szükséges szervereket, kiosztott IP-címeket, köteteket és biztonsági csoportokat), valamint a köztük lévő kapcsolatot, így elősegíti a felhőalapú rendszerek programozott felügyeletét.


Átfogó kép a privát felhők használatáról.
A Telemetry modul lehetővé teszi a felhőalapú tevékenységek mérését és megfigyelését. Az összegyűjtött adatok felhasználhatók többek között a számlázásnál, a végfelhasználóknak nyújtott szolgáltatások fejlesztéséhez, valamint a felhőalapú infrastruktúra felügyeletének egyszerűsítéséhez és a szükséges teljesítmény biztosításához. A Telemetry integrálható az Orchestration modul automatikus méretezési szolgáltatásával, így segítségével igény szerint kioszthatók vagy visszavehetők az erőforrások.


A virtualizációs beruházások maximális kihasználása.
Számos szervezet fordít sok pénzt, energiát és időt a VMware virtualizált adatközpontok kiépítésére és a felügyelethez szükséges szakértelem elsajátítására. A VMware vSphere rendszereket használó vállalatok mostantól ezekre a beruházásokra támaszkodhatnak, amikor élni kívánnak az OpenStack-alapú SUSE Cloud vállalati funkcióinak és nyíltságának előnyeivel. A SUSE ezenkívül a VMware NSX hálózatvirtualizációt is támogatja.


Vegyes hypervisor környezetek működtetése. A SUSE Cloud több hypervisor egyidejű futtatását teszi lehetővé ugyanabban a felhőben, így nagyobb rugalmasságot kínál a vállalatok számára a felhőinfrastruktúrák tervezésében, továbbá hozzájárul a licencköltségek és a teljesítmény optimalizálásához. A támogatott hypervisor technológiák között megtalálható a KVM, a Xen, a Microsoft Hyper-V és VMware vCenter integráción keresztül a VMware ESXi is.


Egyszerűsített telepítés, hatékonyabb felügyelet és bővítés. A privátfelhő-platform gyors kiépítése kiemelten fontos azon vállalatok számára, amelyek a nagyobb üzleti rugalmasság vagy a gyorsabb szolgáltatások érdekében vezetik be a megoldást. A SUSE Cloud 3 a Crowbar projektre épülő telepítési keretrendszert tartalmaz, amely lehetővé teszi a felhőalapú infrastruktúra automatikus felügyeletét és telepítését. A SUSE Cloud 3 továbbá támogatást nyújt azokhoz a fejlesztésekhez, amelyek a korábbinál is egyszerűbbé teszik a folyamatos felügyeletet. A szervezetek privátfelhő-beruházásai így gyorsabban megtérülnek, miközben a felhő konfigurációja igény szerint módosítható.


Hozzáférés az OpenStack-partnerek folyamatosan bővülő hálózatához.
A SUSE az OpenStack-közösségbe tartozó cégekkel együttműködve olyan privátfelhő-platformot biztosít a vállalatok számára, amely jól ötvözhető a meglévő megoldásokkal, és az egyedi igényekhez igazítható. A SUSE Cloud 3 együttműködik az OpenStack Block Storage (Cinder) és az OpenStack Networking (Neutron) szolgáltatásokkal, illetve ezen projektek beépülő modelljeivel, továbbá támogatja az összes OpenStack alkalmazásprogramozási felületet (API-t), megkönnyítve ezáltal a partnermegoldások telepítését a felhőkörnyezetben.

 

 


A SUSE Cloud 3 már elérhető.
 

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció