Az internet használatát leginkább korlátozó tíz ország
2014. február 6.
1. Észak-Korea. A kormány minden honlapot ellenőriz. A lakosság 4 százaléka fér hozzá az internethez.
2. Burma. A hatóságok szűrik az elektronikus levelezést, és blokkolják az olyan csoportok elérését, amelyek leleplezik az emberi jogok megsértését vagy nem értenek egyet a kormánnyal.
3. Kuba. A világháló csak a kormány által ellenőrzött "belépő pontokon" érhető el. Az online tevékenységet figyelik IP-cím blokkolással, kulcsszavas szűréssel és a böngészési előzmények ellenőrzésével.
4. Szaúd-Arábia. Mintegy 400 ezer oldalt blokkoltak, köztük mindegyiket, amelyen a királyság hitével összeegyeztethetetlen módon vitattak meg politikai, társadalmi vagy vallási kérdéseket.
5. Irán. A bloggereknek regisztráltatniuk kell magukat a művészeti és kulturális minisztériumban. Akik kifejezik ellenkezésüket az országot irányító muzulmán papokkal, azokat zaklatják és bebörtönzik.
6. Kína. Kínának van a legmerevebb cenzorprogramja a világon. A kormányzat szűri a kereséseket, blokkolja a honlapokat vagy törli a rajtuk található "kényes" tartalmakat, átirányítja a keresést Tajvan függetlenségéről vagy a Tienanmen téri mészárlásról a kommunista párt számára kedvező témákra.
7. Szíria. Letartóztatják a bloggereket, akik "veszélyeztetik a nemzeti egységet". Az internetes kávézókban mindenkit felszólítanak a személyazonossága igazolására, felírják a használat idejét, és jelentik a hatóságoknak.
8. Tunézia. Az internetes szolgáltatóknak jelenteniük kell a kormánynak az összes blogger IP címét és személyes adatait. Minden forgalom központi hálózaton megy át. A kormány minden feltett tartalmat szűr, és figyelemmel követi az e-maileket.
9. Vietnam. A kommunista párt megköveteli a Yahoo-tól, a Google-tól és a Microsofttól minden blogger adatainak elárulását, aki az ő platformjukat használja. Blokkolják a kormányt bíráló oldalakat, akárcsak azokat, amelyek a demokráciáért, az emberi jogokét és a vallásszabadságért küzdenek.
10. Türkmenisztán. Az egyetlen internetszolgáltató a kormány. Sok hely elérését akadályozza, és figyeli az összes fiókot a Gmail, a Yahoo és a Hotmail esetében.
Kapcsolódó cikkek
- A kínai internetre mostantól csak saját névvel lehet videót feltölteni
- Újra elérhető Kínában a Reuters és a The Wall Street Journal kínai nyelvű oldala
- Újabb internetes szigorítások várhatók Kínában
- Kisebbségi nyelveket is felismerő megfigyelőrendszert fejlesztettek ki Kínában
- Google-vezér: a szólásszabadság és a szabad internet segítené a kínai reformokat
- Kína a pornográfia és az erőszak írtásába kezd a világhálón
- A sanghaji övezetben elérhetők lesznek a Kína-szerte blokkolt honlapok
- Rájár a rúd a rémhírterjesztő kínai bloggerekre
- Pekingben online platformot hoztak létre az internetes rémhírek ellen
- Elutasítja a brit tervet az internetes tartalmak szűrésére az EBESZ illetékese