Jól működik a CloseGap technológia
2013. augusztus 4.
A G Data márciusban mutatta be a vírusirtó termékeibe integrált CloseGap technológiát, mely most esett túl első vizsgasorozatán. A megmérettetések kiválóan sikerültek, az AV-Comparatives tesztlaboratórium a legmagasabb Advanced+ minősítést ítélte a gyártónak.
A német G Data több mint 10 éve két független vírusirtó motort integrál védelmi termékeibe. A több éves belső fejlesztés eredményeként idén áprilistól az egyik szignatúramotor már saját gyártású, a védelem elve pedig átdolgozásra került.
Az úgynevezett CloseGap Active Hybrid technológia lényege, hogy míg az első motor hagyományos vírusszignatúra-alapú védelemként viselkedik, a második, saját fejlesztésű védelmi vonal a gép kritikus rendszerterületeinek változását is figyeli, és beavatkozik, ha az első motor olyan kódot engedne át, mely ezeken a területeken módosítana állományokat.
A technológia segítésével a G Data nagymértékben csökkentette szoftvereinek erőforrás-igényét is, a cég saját mérései szerint vírusirtói már a gyorsak mezőnyébe tartoznak. A sebességet emellett tovább növeli az AutostartManager funkció, melynek segítségével a felhasználók elhalaszthatják vagy letilthatják a gépükre telepített egyéb szoftverek indulását, ezzel jelentősen lerövidítve a bootolás idejét.
A független tesztlaboratóriumként közismert AV-Comparatives most hozta nyilvánosságra legutóbbi értékeléseinek összesített eredményét, melyen több más gyártó mellett a G Data is a legmagasabb, Advanced+ minősítést szerezte meg. Ez alátámasztja, hogy az új technológián alapuló védelem a korábbi években megszokotthoz hasonló hatékonysággal teszi a dolgát, és szűri ki a kártevőket. A G Data termékei angol, illetve német kezelőfelülettel érhetőek el Magyarországon, a http://virusirto.hu oldalon keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- NetIQ Identity Manager: az egyik legbiztonságosabb szoftver
- Integrált ujjlenyomat-olvasóról árulkodik az iOS 7 negyedik bétája
- Veszélyben az Apple felhasználók
- Kaspersky Lab: veszélyben a vezető pénzügyi intézetek ötöde
- Tíz tipp mobil eszközeink védelmére
- Tíz tipp mobil eszközeink védelmére
- Előtérbe kerülhetnek az európai biztonsági cégek
- Egyre nagyobb kockázatot jelent az IT-biztonság a biztosítóknak
- Microsoft Malicious Software Removal Tool 5.2
- Megjelent a SUSE Linux Enterprise legújabb kiadása