A tanulást segítő program tesztelésében kérnek segítséget a kutatók
2013. június 1.
Szülők, pedagógusok és kisgyermekek tesztelhetik a magyar kutatók fejlesztésével készült Handorino nevű tanulást segítő programot, amely a 6-8 éves korosztály logikus gondolkodását segíti.
A kutatók számítanak a szülők és a pedagógusok segítségére, mivel a további fejlesztés feltétele, hogy minél több kisgyerek tesztelje a programot, a rendszert az így szerzett tapasztalatok alapján tudják majd tökéletesíteni.
A játékokon belül a kakukktojás, sorba rendezős, cserélős vagy csoportosítós feladatok segítik a képességfejlesztést, próbára téve a nyelvtudást, a matematikai- és geometriai ismereteket és a logikai gondolkodást is. A tanárok a játékot a tananyagba, a szülők pedig az otthoni tanulásba illeszthetik.
A program akadálymentesített változatában a fogyatékkal élő, mozgásukban korlátozott gyerekeknek a MouSense ingyenesen letölthető szoftverrel a fejjel történő vezérlés lehetőségét is biztosították, valamint a játék használható webkamerával is, amely a gyermekek arckifejezésének monitorozását végzi.
A szakemberek dolgoznak egy többszereplős verzión is, amely a szülő vagy oktató aktív részvételét is lehetővé teszi. A fejlesztők egyebek mellett tervezik az idegennyelv-tanulását segítő és a különféle rendellenességek (például színtévesztés) szűrésére alkalmas verzió kidolgozását is.
A Handorinót egyetemi kutatók fejlesztették, a tartalmat a Szegedi Tudományegyetem pedagógusai dolgozták ki. A számítógépes adaptációt az Eötvös Loránd Tudományegyetem informatikusai valósították meg, nagyrészt az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont közreműködésével.
Az oktatójáték a www.handorino.com címen érhető el, a véleményeket és javaslatokat a www.handorino.com/wiki oldalon várják.
Kapcsolódó cikkek
- Új szolgáltatásokkal bővült az Oktatási Hivatal új honlapja
- Újraírt Atari játékok friss grafikával
- Évi 45 játék PlayStation Plus előfizetéssel
- Ingyenes nyelvtanári fejlesztő feladatok az interneten
- Újrajátszható magyar csaták 3D-ben
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével
- Új, online oktatási portál indul Apáczai Tudástár néven
- Megtartotta első konferenciáját a Játék és Oktatási Szoftver Szövetség
- tanárblogok.hu - hiánypótló tapasztalatmegosztás
- Magyar valóságjáték a CeBit platinadíjasai között