Stratégiai partnerség a magyar kormány és a Huawei között
2013. április 18.
Magyarország Kormánya és a Huawei Technologies, az információs és telekommunikációs technológiák (ICT) egyik vezető globális szállítója a mai napon stratégiai együttműködési megállapodást írt alá Pekingben. A megállapodást Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár és Philip Jiang, a Huawei Technologies elnökhelyettese írták alá ünnepélyes keretek között. Ez az első stratégiai megállapodás, amelyet a kormány külföldön kötött.
Az ünnepélyes aláíráson Szijjártó Péter elmondta, hogy Magyarország új külgazdasági stratégiát folytat, amelyet keleti nyitásnak nevezett el. Ennek egyik legfontosabb pillére a Kínához fűződő gazdasági kapcsolataink szorosabbra fűzése, amelyben a legjelentősebb szerepet a Magyarországon befektető és munkahelyet teremtő kínai vállalatok játsszák. A Huawei nemcsak befektetéseinek nagysága miatt stratégiai partnere Magyarországnak és nem is kizárólag azért, mert több mint ezer embernek ad munkát, hanem mert a magyar nemzetgazdaság egyik kiemelt ágazatában, az elektronikai iparban járulnak hozzá Magyarország exportteljesítményének növeléséhez.
- A magyar kormány keleti nyitás stratégiájának egyik sikerpontja, hogy hazánk a Huawei második legnagyobb ellátási bázisává vált, és a kínai nagyvállalat külföldi befektetéseinek egyik kulcsterületeként tekint ránk – hangsúlyozta a kormánybiztos Pekingben.
- A megállapodás egyértelműen mutatja, hogy a kormány nagyra értékeli magyarországi tevékenységünket, hiszen számít tapasztalatunkra, véleményünkre és közreműködésünkre. Lehetőségeinknek megfelelően mindent megteszünk annak érdekében, hogy hozzájáruljunk a kitűzött célok megvalósításához és az ország versenyképességének növeléséhez – mondta Philip Jiang, a Huawei Technologies elnökhelyettese az aláírást követően.
Az oktatás iránt is elkötelezett Huawei Technologies 2005-től működik Magyarországon, és 2011 óta 30 millió forint összdíjazású ösztöndíjprogramot működtet az egyetemi hallgatók támogatása érdekében. A vállalat Pécsett és Komáromban egész Európát ellátó összeszerelő központot, Üllőn pedig szintén európai hatáskörű logisztikai központot üzemeltet, amelyek export-import volumene 1-1,5 milliárd dolláros. A társaság magyarországi ellátó- és logisztikai központja bevételeit idén várhatóan 30 százalékkal növeli.
Kapcsolódó cikkek
- Vizuális orgazmus vár az idei Szigeten
- Új látványvilág a Szigeten
- Epson: tintatartályos nyomtatókkal a maximális költséghatékonyságért
- Epson: tintatartályos nyomtatókkal a maximális költséghatékonyságért
- "Üzletépítés videotechnológiával" – konferencia a trendváltozásról
- Üzletépítés videotechnológiával
- Mit tud a Huawei Ascend W2?
- Huawei Edge – 6,3 milliméter vékony fémházzal
- Folyamatosan növeli forgalmát és nyereségét a Huawei
- Mi ösztönzi az online követőket?