Az online játékfüggőség tüneteinek azonosítására törekszenek Kínában
2013. február 19.
Kínában keresik azokat a jellegzetességeket, amelyek alapján megállapítható, hogy kialakult-e már valakiben a függőség az online játékok iránt.
Kínában komoly társadalmi probléma a számítógépes játékok okozta függőség, a média is időről időre beszámol extrém történetekről, halálesetekről. A nyilvános játéktermek az egész országot behálózzák, fiatalok tömege tölti szabadidejét játékkal, a képernyők előtt.
A múlt hónapban például kiderült, hogy egy apa Senhszi tartományban úgy próbálta a gép mellől elüldözni a fiát, hogy nálánál jobb játékosokat bérelt fel. A feladatuk az volt, hogy 23 éves fia minden egyes alkalommal veszítsen, s ezzel kedvét is elveszítse az effajta időtöltéstől.
Az ifjú Feng középiskolás korában szokott rá a játékra, s eddig három hónapnál tovább nem volt állása. Az apa kísérlete végül nem vált be, mert kihívói - talán szolidaritásból - elárulták megbízójukat.
A kínai online játékok piaca minden jel szerint virágzik, és 2014-re az iparág bevétele várhatóan meghaladja a 9,2 milliárd dollárt, szemben a 2011. évi 6,6 milliárddal. 2012 első félévében 4 milliárd dolláros forgalmat jelentettek. 2011-ben 32 százalékos volt az éves bővülés.
Az online számítógépes játékok felhasználóit tavaly júniusban 330 millióra becsülték a világ legnépesebb országában. Közülük a 19 év alattiak 150 milliónyian lehetnek.
Kapcsolódó cikkek
- A telefonom nélkül soha! - A dél-koreai fiatalok digitális függősége
- A telefonom nélkül soha! - A dél-koreai fiatalok digitális függősége
- Az interneten becsmérlik a nagy kínai tűzfal atyját a kínai mikroblogolók
- Szerződésben vállalta, hogy távol tartja magát Facebooktól
- Peking: Amerikából érkezik a Kína elleni hackertámadások többsége
- Neo N003 – Négy mag, 5,3 col és 13 megapixel 160 dollárért
- Kína 100 PFLOPS teljesítményű hibrid szuperszámítógépet épít
- Peking visszautasítja a hackertámadások amerikai vádját
- Huawei Ascend Mate – 123 ezer forintért?
- Több nyugati újságot is támadtak a kínai hackerek