Webes kisalkalmazást indít a Puzzled by Policy
2012. december 20.
A bevándorlás különböző vonatkozásaival foglalkozó Puzzled by Policy projekt webes kisalkalmazást (widgetet) indított útjára. A magyarul is elérhető alkalmazás végigkalauzolja a felhasználókat a bevándorlás különböző vonatkozásain és segít feltérképezni egyéni nézeteiket, valamint lehetővé teszi azok összevetését a szakpolitika formálásában aktív pártok és civil szervezetek álláspontjával.
A szervezők hangsúlyozták, hogy az internetes viták, véleménynyilvánítások akár a jogalkotást is befolyásolhatják, hiszen helyi, nemzeti, valamint európai döntéshozók is összefoglaló jelentéseket kapnak az állampolgári véleményekről, cserébe a platform helyet biztosít hivatalos visszajelzéseiknek, amelyeket bárki megtekinthet és kommentálhat.
A Kuszák a közügyek? Segítünk az EU aktív polgárává válni (Puzzled by Policy? Helping you be part of the EU) elnevezésű program februárban indított bevándorlás-szakpolitikai fórumot az interneten, amelynek célja, hogy segítsen eligazodni a magyar és az uniós jogban, valamint az EU szakpolitikai kérdéseiben.
A 2010 októberében kezdődött, három évre szóló Puzzled by Policyt egy kilenc ország szervezetei alkotta konzorcium irányítja, a programot az Európai Bizottság is támogatja. A magyar program koordinátora a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- Az egységes európai munkaerőpiac létrejöttét segíti az EURES bővítése
- NMHH: a magyar felhasználók hazájukban gyakorolhassák jogaikat!
- Az Európai Bizottság szerint a Microsoft ismét versenyellenes magatartást tanúsított
- Akár egymillióra is bírságolhatják a számlát nem adó Webshopot
- Robbanás várható a hazai használt szoftver piacon
- Megállapodás a roaming-díjak további csökkentésében
- Az internetes bűnözés elleni uniós központ létrehozását javasolja az Európai Bizottság
- Az internet cenzúrázását nehezítené meg az EU Teherán számára
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Az EU enged a lobbinak az "elfeledettség jogával" kapcsolatban