Növekszik a magyar informatikai szolgáltató ágazat

Az informatikai szolgáltatások iránt jelentkező nagy nemzetközi keresletnek és a Magyarország által kínált kedvező lehetőségeknek köszönhetően erőteljes növekedést ért el az utóbbi években a T-Systems Intertational magyarországi leányvállalata az IT Systems Hungary (ITSH) - tájékoztatta Bőthe Csaba, a vállalat ügyvezető igazgatója a sajtó képviselőit.

Az ITSH alkalmazottainak száma októberben elérte a 3 ezret. A vállalat 2006-ban alakult, 2007 végére már ezer főt foglalkoztatott és ez a létszám öt év alatt, 2012-re megháromszorozódott.
 

"Az informatikai szolgáltató ágazat Magyarországon mintegy 30 ezer főt foglalkoztat" - mondta Forgács Judit, az ITSH humán erőforrás igazgatója. A foglalkoztatásban elért dinamikus növekedés részben annak tudható be, hogy az infokommunikációs szolgáltató ágazat világszerte rendkívül lendületes ütemben növekszik és ez alól Magyarország sem kivétel, még az üzleti környezet jelenlegi nehézségei ellenére sem - mondta Papp László, a Gartner informatikai piackutató és elemző vállalat magyarországi képviseletének vezetője. Kiemelte, hogy az összes jelentős nemzetközi informatikai vállalatnak van már Magyarországon központja, az ország kiváló informatikai infrastruktúrával, szélessávú internet hálózattal rendelkezik, a nyugat-európai vállalatok számára optimális időzónában helyezkedik el, és kulturális téren is közel áll a nyugat-európai piacokhoz, a munkaerő pedig megfelelő kompetenciával és nyelvtudással rendelkezik.
 

A Gartner kutatásai szerint informatikai szolgáltatói telephelyként az osztrák és német határvonaltól keletre fekvő, 29 országot felölelő kelet-európai térségben Magyarország Szlovéniával, a Cseh Köztársasággal és Lengyelországgal együtt a legjobb "A" csoportot alkotja. A rendelkezésre álló képzett szakemberek számában Magyarország igazán csak Lengyelországgal és a Cseh Köztársasággal áll versenyben.
 

A Gartner szakembere szerint az informatikai szolgáltató ágazatban Magyarországon az elkövetkező években is dinamikus növekedésre lehet számítani, mivel egyrészt a nemzetközi cégek a nagy orosz és ukrán piacok kiszolgálásához is a fejlett informatikai infrastruktúrával rendelkező országokat részesítik előnyben, másrészt a térségben gazdasági növekedésre lehet számítani. Mint mondta, az informatikai szolgáltató ágazat mérete Magyarországon akár meg is duplázható.
 

Bőthe Csaba, az ITSH növekedési terveiről elmondta, hogy a következő években a cég tevékenységi körét magasabb hozzáadott értékű szolgáltatásokkal, kutatás-fejlesztési projektekkel, felhő alapú rendszerek és alkalmazások fejlesztésével tervezik bővíteni és ezzel párhuzamosan alkalmazottaik számát is tovább kívánják növelni, elsősorban debreceni és pécsi központjukban.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció