Robotok és hackerek az idei Simonyi konferencián
2012. április 12.
2012. április 17-én 13 órától kerül megrendezésre a Simonyi Károly Szakkollégium éves konferenciája a BME Informatika épületében, ahol az érdeklődők ismét bepillantást nyerhetnek a villamosmérnöki és informatikai szakma aktuális vívmányaiba.
A tavalyi kéttermes és részben angol nyelvű előadások után idén egy új teremben, kisebb létszámú előadásokon is részt vehetnek a mélyebb szakmai tudásra vágyók, melyben szakkollégium tagjai osztják meg tudásukat, tapasztalataikat. Hallhatnak előadást autonóm kutatórobot fejlesztéséről, illetve megismerhetőek lesznek a Schönherz kollégiumban kiépítendő IPv6-os technológiában rejlő lehetőségek is (közel 1000 végpontos hálózat üzemel ott).
A 2003 óta minden évben megrendezett Konferencia iránt évről évre nagyobb az érdeklődés, tavaly több mint 1000 fő regisztrált. Az idei támogatói, illetve meghívott előadásokat olyan nevek fémjelzik, mint a főtámogató evosoft, Bosch, Microsoft, Ericsson, National Instruments, NNG vagy a kancellar.hu. Szó lesz az autóipar jövőbeli vívmányairól, előkerülnek a szoftver-, játék-, és navigáció-fejlesztések is kicsit másképp, valamint némi Social Engineering is.
A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztráció ajánlott; az első 500 résztvevő konferencia csomagot kap és a délutánon igazoltan résztvevő regisztráltak közt a nap végén egy iPad 2 kerül kisorsolásra. A konferencia mindhárom termének előadásait rögzítik, sőt élő, online közvetítés is várható a rendezvény honlapján a szervezők jóvoltából.
Kontakt:
Domján Zsolt
sajtó felelős
+36709841656
domjan.zsolt@simonyi.bme.hu
A Simonyi Károly Szakkollégium a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az ország egyik legnagyobb szakkollégiuma a maga több mint 200 fős tagságával. Profilját tekintve fő célja a tehetséggondozás, szakmai tudás és gyakorlati tapasztalat nyújtása, az egyetem főleg elméletre építő képzése mellett, a villamosmérnöki és informatikai területeken.
Kapcsolódó cikkek
- Újgenerációs informatikai hálózat a NIIF-programban
- Masat-1: Változatlanul jól érzi magát az első magyar műhold
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Masat-1 - Pályára állt az első magyar műhold
- 1 Pbyte-ra nőtt a NIIFI tudományos adattároló szolgáltatásának összkapacitása
- Kreativ Magyarország kiállítas a Műegyetemen
- Az űr- és az autóipar eszközeinek tesztelésére is alkalmas a magyar laboratórium
- Távérzékelési központot nyit az ENSZ a gyöngyösi főiskolán
- Kiállításon az első magyar műhold ikerpéldánya
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével