Több mint kétezer fotót tesz közkinccsé a Völgységi Múzeum
2012. február 4.
Több mint kétezer, már digitalizált fotót tesz közkinccsé a bonyhádi Völgységi Múzeum, a bukovinai székelyeket és a helyi németséget bemutató gyűjtemény darabjait a múzeum honlapján publikálják.
Az intézmény a Nemzeti Kulturális Alap 850 ezer forintos támogatatásával június 30-ig végzi el a fotóanyag rendszerezését és a múzeumi honlap fejlesztését - mondta az MTI-nek Szőts Zoltán, a múzeum igazgatója.
A felvételek jelentős része, mintegy 1600 darab a bukovinai székelyeket bemutató, az elmúlt években idős emberektől gyűjtött, veszélyeztetett dokumentum a múlt század első feléből. Többsége családi fotó, de vannak köztük úgynevezett hazatérő iratok is, amelyeket az 1940-es években Bukovinából Bácskába, majd Magyarországra telepített népcsoport tagjainak a bukaresti magyar nagykövetség állított ki.
Ezeken a székely családokat házaikkal, állataikkal ábrázoló felvételek is találhatók. A gyűjtemény a bácskai vándorlást megörökítő felvételeket ugyan nem tartalmaz, de az ott eltöltött időt, majd a magyarországi újrakezdést bemutató fotókat is találnak az érdeklődők a múzeum honlapján.
A pályázatnak köszönhetően a székelységről szóló anyag mellett Felden Albert bonyhádi fényképész mintegy 700 darab, 1945 előtt készült fotográfiáit is közzéteszik, amelyek elsősorban a bonyhádi iparosságról közvetítenek történeti, néprajzi ismereteket.
A most zajló munka folytatása az intézmény korábbi fejlesztésének, amelynek keretében információs pontokat és számítógépes oktatótereket alakítottak ki a múzeumban - mondta Szőts Zoltán.
Kapcsolódó cikkek
- Ausztria - Az ORF-nek megtiltották a jelenlétet a Facebookon, a pártok törvénymódosítást sürgetnek
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (2. rész)
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (1. rész)
- Ingyenesen a világhálón Lomax amerikai folklórgyűjteménye
- Pandavilág élőben a neten, Kínából
- Közösségi oldal plátói szerelmeseknek
- Az amerikai elnök 45 percig élőben válaszolt a YouTube-felhasználók kérdéseire
- Iskolai osztályok fotói versengenek a Facebookon
- Bérgyilkost fogadott neje netes barátjának megölésére
- Rajzregény: e-könyves műfaj