Ericsson: Szöul a legintelligensebb város
2011. november 24.
Az intelligens városokat soroló toplista élén Szöul áll, majd Szingapúr és Stockholm következik azért, mert az Ericsson és az Arthur D. Little felmérése alapján ezek a települések az infokommunikációs (ikt) előnyöket az egész társadalomra kiterjesztik.
Az első 10 város között van még London, New York, Párizs, Los Angeles, Tokió, Sanghaj és Peking.
A közlemény szerint az olyan ikt-alapú alkalmazások, mint például az e-kormányzat és az intelligens közlekedés javíthat az emberek életén, segítve őket a városi környezetben általános problémák leküzdésében.
A három legjobban szereplő város több társadalmi, gazdasági és környezetvédelmi célkitűzést teljesített sikeresen az ikt területén megvalósított kiterjedt beruházásokkal. Szingapúr például erőteljes innovációs tevékenységet folytat az e-egészségügy területén, és úttörő megoldásokkal rendelkezik a forgalmi torlódások kezelésében. Szöul, csúcstechnológiájú kezdeményezéseivel, a környezetvédelemben igyekszik kihasználni az ikt lehetőségeit.
A tanulmány azt is megmutatja, hogy a BRIC-csoport - Brazília, Oroszország, India és Kína - több városa, például Sao Paulo és Delhi is ígéretes programokat indított a társadalmi-gazdasági szakadékok megszűntetésére. Közülük Sao Paulo korábban több nemzeti és nemzetközi díjat kapott az e-felzárkóztatási programokért.
Itt az innovatív ikt megoldásra jó példa az Eko projekt, amely lehetővé teszi alacsony értékhatárú pénzügyi tranzakciók végrehajtását mobiltelefonok használatával vagy kiskereskedelmi kirendeltségeken keresztül. Az Eko projekt több mint 1,3 millió ügyfelet szolgál ki, eddig 500 millió dollár értékben bonyolítottak le rajta keresztül mikroletéti, kifizetési és átutalási tranzakciókat.
A közlemény szerint a sikeres városok vonzzák az ötleteket, a tőkét és a képzett szakembereket. Ám az ilyen pozitív vonzerőhöz folyamatos fejlődés szükséges, gazdasági, társadalmi és környezetvédelmi téren egyaránt.
Kapcsolódó cikkek
- NRC: a magyar internetezőknek csaknem a fele egyetért az internet jogi szabályozásával
- Több száz lengyel vizuális művészeti film egy múzeum honlapján
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- Leonardo pixelekre bontva
- Disznóvágási demokrácia: szavazás neten a halálba küldendő sertésre
- Digitalizálják a Szabadkai Városi Könyvtár dokumentumait
- Apróhirdetési körkép: A többség már online csinálja
- Irodalmi hősök fantomképeken
- Újabb civil megmozdulás az ACTA ellen
- A német alkotmánybíróság elzárta a PIN-kódokat és jelszavakat a nyomozóhatóságok elől