Stanislaw Lemet ünnepli a Google-logó
2011. november 23.
Stanislaw Lemet ünnepli szerdán a Google: a keresőóriás különleges logója annak állít emléket a fekete-fehér interaktív animációval, hogy hatvan éve jelent meg a világhírű lengyel sci-fi szerző első könyve.
A rövid animációban az íróra feltűnően hasonlító rajzolt figura egy óriási robottal találkozik. A Google-felhasználók az egér mozgatásával kapcsolatba léphetnek a robottal, és segíthetnek neki a számolásban.
A BBC online kiadása (bbc.co.uk) az emléknapi Google-logó (doodle) újdonságai között említette azt is, hogy az átrajzolt logóra kattintva ezúttal nem jelenik meg az eseményre utaló találati lap, azt ezúttal az interaktív játék helyettesíti.
Az animáció egy üzenettel zárul, amelyből kiderül, hogy a rajzfilmet Daniel Mroz illusztrációi ihlették, amelyek a 2006-ban elhunyt Lem robotokról szóló Kiberiáda című novelláskötetéhez készültek.
Lem a 1940-es évektől számos novellát, költeményt és esszét írt. Első kötete Asztronauták címmel 1951-ben jelent meg. Legismertebb munkája, a Solaris tíz évvel később látott napvilágot nyomtatásban, az ugyancsak a kulcsművei között emlegetett Kiberiádát pedig 1965-ben adták ki.
A Solarisból 1972-ben Andrej Tarkovszkij rendezésében készült a ma már klasszikusként emlegetett film, Steven Soderbergh pedig 2002-ben George Clooney-val készítette el a hollywoodi változatot.
A lengyel író munkáit mintegy negyven nyelvre fordították le, és 27 millió példányban keltek el.
Kapcsolódó cikkek
- Tízszer hosszabb üzemidejű akkumulátorok
- Tízszer hosszabb üzemidejű akkumulátorok
- Fénnyel hajtogatható 3D-s csomagolást fejlesztettek ki
- Fénnyel hajtogatható 3D-s csomagolást fejlesztettek ki
- Naponta 850 000 androidos kütyüt aktiválunk világszerte
- Picasa 3.9.0 Build 135.86
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Masat-1 - Az első magyar műhold a Föld árnyékában halad pályája egy részén
- A digitális technológia mentheti meg a kihalófélben lévő nyelveket