On(hot)line a biztonságról

A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem innovatív módon, interaktív online konferenciát tartott a szélessávú mobil adatátvitel biztonsági kérdéseiről, a Szegedi Tudományegyetem Hallgatói Szolgáltató Irodája, a Veszprémi Egyetem, a HP Magyarország és a Kancellár.hu Zrt. közreműködésével. A résztvevők internetes kommunikációs technológiák segítségével kapcsolódtak a rendezvényen, miközben fizikailag Szegeden, Veszprémben és Budapesten tartózkodtak.

A konferenciát a ZMNE szakmai kiállítás sorozatának keretében rendezték meg, amely a TÁMOP-4.2.3/08/1/KMR Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja projekt szerves részét képezi az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával. A projektnek, és így a konferenciának is alapvető célja, hogy népszerűsítse a társadalom széles körében a műszaki tudományokban elért hazai és egyetemi eredményeket, valamint fejlessze a KKV-kkal való együttműködést.

A félnapos rendezvényen a résztvevők előadásokat hallgattak meg a szélessávú mobil adatátvitel biztonsági veszélyeiről, kockázatairól, illetve a lehetséges védelmi módszerekről Krasznay Csabától a HP Magyarország-, illetve Weisz Jánostól, a kancellar.hu szakértőjétől, majd interaktív szakmai beszélgetésre volt lehetőség, csakúgy, mint egy hagyományos konferencián.

Konklúzióként a résztvevők elfogadták, hogy a smartphone-ok és tabletek terjedésével új megközelítés szükséges a mobileszközök biztonságának szavatolására. Ezt elsősorban az váltja ki, hogy a privát és az üzleti adatok szétválaszthatatlanul vannak jelen egy eszközön, ami ráadásul sok esetben nem is a cég tulajdona, hanem a magánemberé. Nehezíti a helyzetet, hogy ezek az eszközök elsősorban a magasabb beosztású felhasználóknál kezdenek terjedni, akik könnyedén mozognak az egyes biztonsági zónák között úgy, hogy közben az mobiljukon keresztül lényegében folyamatosan elérik a megbízhatatlan zónának tekinthető internetet is – és természetesen így ők is elérhetőek az interneten keresztül. Ezzel lényegében ők maguk jelenthetik a ellenőrizhetetlen átjárhatóságot az egyes zónák között. Így ezekre az eszközökre szabályozási szempontból alapvetően úgy kell tekinteni, mint klasszikus hordozható eszközökre (pl. laptopok), használatuk során pedig a távmunkára vonatkozó szabályokat kell betartani és betartatni.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció