Készíts könyvet Facebook-profilodból!
2011. július 15.
A könyv segítségével a felhasználók közösségi hálóinak információiból maradandó emlék készül. A Social Memories alkalmazást a cég közösen fejlesztette a Cosalux ügynökséggel és a világ minden Facebook felhasználójának elérhető.
”Mi megfordítjuk a folyamatot, a digitalizált világnak adunk fizikai formát” - mondta el Clemens Beckmann, a Deutsche Post Innovation ügyvezető alelnöke.
Az alkalmazás megadja a lehetőséget, hogy egy ingyenes, digitális fotóalbum készüljön bizonyos lapokból vagy egy 28 oldalas keménykötésű könyv, ami a világ bármely pontjára szállítható. Amint a felhasználó kiválasztja azt az időszakot, amit meg akar örökíteni, a Social Memories alkalmazás automatikusan elkezd készíteni egy képekkel és statisztikákkal teli könyvet a felhasználó adatlapja, státuszai és fotói alapján. A képeket egyesével ellenőrizni lehet.
A Social Memories alkalmazás, ami szigorúan betartja az oldal adatvédelmi szabályait, megvizsgálja a felhasználó adatlapját is és olyan tényezőkről is szolgál adatokkal, mint hogy melyik a legaktívabb ismerős vagy melyik a legnépszerűbb bejegyzés. Az eredmények könnyen értelmezhető grafikonokba kerülnek. A felhasználó három színben és különböző nyelveken rendelheti meg a könyvet. Egy online könyvespolc segítségével a felhasználó végiglapozhat a személyes emlékein. A könyvhöz felhasználható ajándékkuponok is rendelhetők.
Már körülbelül 70 000 virtuális könyv készült a Social Memories alkalmazással május közepe óta. A Deutsche Post DHL tervei szerint úgy fejlesztené az alkalmazást a jövőben, hogy az több egyéniséget adjon.
Az alkalmazás megtalálható a www.facebook.com/socialmemories és a www.socialmemories.de
honlapokon.
Kapcsolódó cikkek
- Twitter és Facebook nélküli böjtölést tanácsolt egy olasz pap
- Self-publishing: szöveg-lerakat vagy virágzó text-kultúra?
- A brit gyerekek csaknem fele használja a Facebookot
- Ausztria - Az ORF-nek megtiltották a jelenlétet a Facebookon, a pártok törvénymódosítást sürgetnek
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (2. rész)
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (1. rész)
- Iskolai osztályok fotói versengenek a Facebookon
- Rajzregény: e-könyves műfaj
- Több mint egymillió látogatója volt tavaly az Adatbank Erdélyi Magyar Elektronikus Könyvtárnak
- iPad kölcsönzés automatából – könyvtári szolgáltatás