E-zsaruk és e-kereskedők az online csalások ellen
2011. július 7.
Csupor Erik, az allegroup.hu Kft. ügyvezető igazgatója átadta Dr. Petőfi Attila r. vezérőrnagynak, az ORFK bűnügyi főigazgatójának a Kézikönyv az online piactereken elkövetett visszaélések felderítéséhez című kötetet. A könyv kizárólagosan a Rendőrség részére, belső felhasználásra készült, elektronikus és nyomtatott formában Magyarország összes Rendőrkapitányságán hozzáférhető lesz a nyomozók számára.
A kötetet az ország legnagyobb e-kereskedelmi platformjait tömörítő allegroup Biztonsági Csapata készítette, melyben az ORFK szakmai konzulense, Dudás Éva r. százados is a segítségükre volt. A kézikönyvben bemutatott módszerek nem csak az allegroup oldalain alkalmazhatók: hatékonyan segítik a nyomozók munkáját minden, az e-térben elkövetett bűneset felderítésében. A könyvben bemutatott esetek nem egyedi, csak egy e-kereskedelmi oldalra jellemző tipikus jelenségek, ezért az interneten zajló kereskedelem teljes palettájára érvényesek az abban megfogalmazottak.
Az átadón Dr. Petőfi Attila elmondta: „A felek közötti kooperáció nem most kezdődött: az allegroup.hu Kft., és fő zászlóshajója, a Vatera évek óta szorosan együttműködik a Rendőrséggel. Meggyőződésem, hogy a hatékony e-biztonság megteremtéséhez a Rendőrség és az e-kereskedelmi piaci szereplők aktív együttműködésére van szükség”.
Csupor Erik az átadón hangsúlyozta: piacvezető szereplőként az allegroup küldetése az e-kereskedelem minél biztonságosabbá tétele, ezért tartják kiemelkedően fontosnak a folyamatos tapasztalatcserét a nyomozó hatósággal. Ugyanakkor a biztonságos e-vásárlás megteremtése nem csak a Rendőrség, hanem a piaci szereplők feladata is, akiknek a felderítés segítése mellett a megelőzésre is nagy hangsúlyt kell fektetniük: „Az allegroup Biztonsági Csapata különböző algoritmusok alapján folyamatosan szűri a gyanús ajánlatokat, vásárlókat és eladókat. Emellett rendszeresen tájékoztatjuk felhasználóinkat a biztonságos e-kereskedés szabályairól, hiszen ezek ismeretével, valamint tudatos vásárlói magatartással a visszaélések jelentős része megelőzhető”.
Kapcsolódó cikkek
- Biztonsági tippek e-vásárlásnál
- Tömeges spamelés helyett célzott támadások
- Magyar átverések a Facebookon
- Csak okosan osszunk meg a közösségi médiában nyaralási képeket!
- Havonta 25 ezer amerikai panaszkodik a netes bűnözőkre
- Megtámadta a CIA honlapját egy hackercsoport, malajziai kalózakciók
- NATO-konferencia: előtérben a számítógépes támadások elleni védelem
- Hatékonyabb internetes adatvédelem csak a felhasználók képzésével érhető el
- A spamelők létrehozták saját URL-rövidítő szolgáltatásaikat
- Sikeres a laptopok lopásgátló szoftvere