Építőipari Nívódíjat nyert a Telenor Ház
2011. április 21.
A Telenor törökbálinti irodaháza Magyarország egyik legmodernebb és leginkább környezetbarát vállalati központja. A legyezőszerűen elhelyezkedő kilenc épületszárnyban hat szinten, mintegy 14 000 m2 irodahelyiség áll rendelkezésre. Az építkezés során felhasznált különleges környezeti megoldások, anyagok és technológiák a külső időjárási és belső használati tényezőket figyelembe vevő intelligens vezérléshez kapcsolódnak, amelyek segítségével energiát lehet megtakarítani. Az irodaház energetikai ellátását az ország egyik legnagyobb geotermikus hőszivattyú parkja biztosítja, mely európai viszonylatban a hetedik helyen áll. A Telenor Ház hűtési-fűtési rendszere a száz méter mélyre fúrt szondákat alkalmazó geotermikus hőszivattyúkon alapul. A szellőztetőrendszer hőcserélő berendezése biztosítja, hogy minél kevesebb energia vesszen kárba, míg a közel 168 négyzetméternyi napkollektor az épületben dolgozó munkatársak melegvíz-igényének előállításához szükséges energia több mint 60%-át adja. A projekthez az épület zöldmezős környezetében jelentős nagyságrendű külső infrastruktúra-fejlesztés kapcsolódik.
Dr. Kiss Jenő, a Magyar Mérnöki Kamara Építési Tagozatának elnöke hangsúlyozta, hogy nagy öröm egy olyan épületnek odaítélni a díjat, amely környezettudatos kialakításával példát mutat a hazai vállalatoknak.
„A Telenor Ház barátságos, környezetbarát és igazán modern munkahely. A tervezéskor az volt a célunk, hogy a lehető legkevésbé zavarjuk a helyi ökoszisztémát, így a 8 hektáros völgy mindössze 7,7%-át építtettük be a megengedett 30% helyett. A Házban számos olyan megoldást alakítottunk ki – mint például fény- és mozgásérzékelők használata, hővisszanyerő berendezések, földalatti szervertermek – amelyek segítenek abban, hogy csökkentsük a környezet terhelését és fenntarthatóan működjünk” – jelentette ki Nyilas Orsolya, a Telenor megbízott PR vezetője.
Az 1999-ben létrehozott Építőipari Nívódíjat az évente meghirdetett pályázaton elnyert kategória-győzteseknek átadott tanúsítvány és a létesítményen elhelyezésre kerülő bronzkeretes réztábla, vagy elismerő oklevél testesíti meg. A díj az építőipari kivitelezések szervezésének, irányításának és a jó minőségű munkavégzésnek az elismerése és ezzel a színvonalas, megbízható munkát végző vállalkozók szakmai jó hírének alátámasztása.
Az Arcadom Építőipari Zrt. több mint egy évtizede állandó szereplője a magyar építőipari piacnak. A társaság fennállása óta több mint 1,5 millió négyzetmétert épített és csaknem 210 milliárd forint építési forgalmat realizált. A vállalat eredményességének kulcsa az évtizedes tapasztalatokban és a professzionális hozzáállásban rejlik.
Kapcsolódó cikkek
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- Okostarifa már 1990 forintos havidíjtól
- Okostarifa már 1990 forintos havidíjtól
- Kihirdették a Mobile World Congress idei díjazottjait
- Norvégiában folytatja pályafutását Huszlicska József
- Több mint félszáz cég és új innováció az Invitel pályázatán
- Androideák újratöltve: indul a Telenor második alkalmazás ötletpályázata
- Januárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma Magyarországon
- Márciusban kész a Telenor hálózat-modernizációja