Fekete adatkereskedelem a Facebookon és a Twitteren

A Cyberbűnözők lopott információkat vesznek és adnak el online boltokban, fórumokon és közösségi oldalakon keresztül – tudhatjuk meg a PandaLabs felméréséből.  A PandaLabs cyberbűnözőnek adta ki magát, hogy bejusson erre az online feketepiacra, ahol banki információk, bankkártya számok, jelszavak és egyéb információk kaphatók. A legtöbb illegális vállalat több fórumot is használ a kereskedelemhez, a PandaLabs emberei most a Facebookon és a Twitterern működő illegális kereskedelmet térképezték fel.

 

 

Mivel ez a piac viszonylag nyitott, a kereskedők nagyon vigyáznak arra, hogy megőrizzék az anonimitásukat, csak nehezen lenyomozható általános e-mail címeken vagy IM-en keresztül lehet felvenni velük a kapcsolatot.

Sok tekintetben a hálózati feketekereskedelem ugyanúgy működik, mint a legális online kereskedelem. A megvásárolható termékek listájáról ugyanúgy választhatunk, mint más online boltokban a harisnyák közül, az akciós termékektől a drágábbakig.

Alap banki és kártyainformációk már 2$-tól kaphatók, de ekkora összegnél még nem kapunk visszaigazolást a vásárlásról. Ennél nagyobb összegű vásárlásnál azonban igen.

De nem csak digitális adatokat árulnak, hanem klónozott bankkártyákat, klónozott kártyájú eszközöket, és hamis ATM gépeket is.

A feketepiacon kínálnak ezen kívül pénzmosó szolgáltatást bizonyos százalékért, és segítenek hamis online boltok létrehozásában.

A versenyhelyzet a feketepiacon is jelen van, és nem engedi, hogy az árak nagyon magasra szökjenek. A rendszeres vásárlók kedvezményt kapnak. A fizetés ugyanúgy működik, mint más online boltoknál, egy, az eladó által megjelölt oldalon, a Western Union, Liberty Reserve vagy Web Money szolgáltatásain keresztül.

Ahhoz, hogy elkerüljük, hogy a mi adataink is a feketepiacra kerüljenek, a PandaLabs több hasznos tanácsot ad: rendszeresen ellenőrizzük a számlánkat, semmisítsük meg az ATM bizonylatot, kérjük meg a szomszédunkat, hogy vegye ki a postaládából a leveleinket, ha elutazunk, sose használjunk betéti kártyát (debit kártyát) az online vásárlásokhoz, és mindig bizonyosodjunk meg a használt szoftvereink biztonságáról. De további biztonsági tippek olvashatók a Primonline egy korábbi cikkében is: http://hirek.prim.hu/cikk/80423/ .

.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció