Európának dinamikus spektrumpolitikára van szüksége
2011. január 13.
A magyar soros elnökség alatt a Távközlési Tanács elnöki tisztét betöltő infokommunikációért felelős államtitkár szerint sebességet kell váltani, hiszen Európa globális versenytársai hasonló, vagy nagyobb lélekszámú közösségek, ám a politikai rendszerük gyorsabban tud reagálni a kihívásokra, mint ahogyan jelenleg az Európai Unió.
Nyitrai szerint a magyar elnökség úgy tekint az "okos, flexibilis és dinamikus frekvenciagazdálkodás megteremtésére", mint az egyik legfontosabb versenyképesség-növelő eszközre - áll a közleményben.
Emlékeztetett rá, hogy a mobileszközök rohamos ütemű terjedéséhez szükséges biztosítani a megfelelő frekvenciákat annak érdekében, hogy a növekvő adatforgalmat képesek legyenek kiszolgálni az európai szolgáltatók.
Az államtitkár meglátása szerint az Európai Bizottság Rádióspektrum-politikai programjavaslata nagyon jól támogatja a megfelelő spektrum-eszközökkel az európai szélessáv gyors térnyerését. Nyitrai emlékeztetett: a témakörben lefolytatott január 6-i budapesti tárgyaláson Neelie Kroes-szal, az Európai Bizottság digitális menetrendért felelős alelnökével és Gunnar Hökmarkkal az Európai Parlament megbízott jelentéskészítőjével egyetértett abban, hogy még több frekvenciát kell elérhetővé tenni a szélessáv gyors kiépítésének elősegítése érdekében.
Az államtitkár jelezte azt is: a magyar elnökség a konszenzusos és megoldáskereső politikában érdekelt, ezért az Európai Parlament segítségét kérte a Rádióspektrum-politikai program mielőbbi elfogadása érdekében - áll a közleményben.
Kapcsolódó cikkek
- Távközlés: Több száz EU-jogsértési döntés, Magyarország egyben érintett
- Jogszabályellenes a távközlési cégek különadója
- Új uniós távközlési szabályok a fogyasztók érdekében
- EU-jogsértési eljárás Magyarország ellen a távközlési különadó miatt
- NHH: a fogyasztót védi az új uniós keretszabályozás
- Sikerre ítéli az új keretszabályozást az NHH első embere
- Új versenyügyi és távközlési biztosok az EB-ben
- Megállapodtak az uniós intézmények az EU újabb távközlési reformjairól
- Megállapodtak az EU-intézmények az uniós távközlési reformokról
- Hiányosságok az uniós telekommunikációs versenyképesség terén