Esély a pályakezdőknek - gyakornoki program a NEXON-nál

Sikeresen zárult a NEXON első gyakornoki programja, amelynek célja a szakmailag elhivatott pályakezdők elhelyezkedési esélyeinek javítása volt. A résztvevők mentoraik támogatásával ismerhették meg a humánügyviteli szakma gyakorlati oldalát.

A pályakezdők nagy része a 22-es csapdájában vergődik: gyakorlat nélkül nem kap munkát, munka nélkül viszont nem tud gyakorlatot szerezni. „Miután befejeztem tanulmányaimat a bérügyvitel és a társadalombiztosítás területén, szerettem volna munkába állni. A cégek azonban jellemzően több éves gyakorlattal rendelkező munkaerőt keresnek, így pályakezdőként mindig elutasító választ kaptam” – magyarázza Bulyáki Gabriella, aki a gyakornoki program befejezése után a NEXON munkatársa lett.

A NEXON 2009 novemberében hirdette meg gyakornoki programját, amelyre többszörös volt a túljelentkezés. A nagyszámú pályázót előképzettség, egy bérügyviteli teszt eredménye és a szakmai hozzáállás alapján szűrték meg a NEXON szakemberei. „Mindössze 4 főre hirdettük meg a programot, mivel szerettünk volna a gyakornokok képzésére kiemelt figyelmet és sok energiát fordítani. A résztvevőket tapasztalt mentorok segítették, ugyanakkor a mindennapi munka során a NEXON több munkatársa is bekapcsolódott az oktatásba” – mondta dr. Henczi Lajos, a nexONEDU Felnőttképzési és Vizsgaközpont igazgatója.

Széles körű ismeretek


A gyakornoki program résztvevői – a beléptetéstől az OEP ellátások adminisztrálásán át a havi bevallások elkészítéséig – a bérszámfejtés teljes folyamatát megismerhették. Ezzel párhuzamosan tapasztalatot szereztek a humánügyvitelt támogató informatikai megoldások mindennapi alkalmazásában is. A program ugyanakkor a tehetségmenedzsmenthez kapcsolódó stratégiai gondolkodásmódot is jelzi, amely nem kizárólag a munkaerőpiacon keresi a potenciális munkavállalókat, hanem egy lépéssel korábban, azaz a képzőintézményekben.

„A NEXON évek óta partnerként támogatja a felsőoktatási intézményeket – például a Budapesti Gazdasági Főiskolát, illetve a Pécsi Tudományegyetemet –, hogy hallgatóik korszerű vállalati ismereteket szerezhessenek, elősegítve ezzel a munkaerő-piaci mobilitásuk és elhelyezkedési esélyeik növelését. Éppen ezért kívánjuk a gyakornoki programot is rendszeressé tenni. Bízunk abban, hogy a hasonló munkahelyteremtő vállalati erőfeszítéseket mielőbb kormányzati intézkedések, például adókedvezmények is stimulálják majd. Így lehetne megkönnyíteni, hogy a pályakezdők vagy a tartósan munkanélküliek kilépjenek a 22-es csapdájából, és a munkaadók is előszeretettel alkalmazzák őket, valamint garanciát vállaljanak legalább egy éves továbbfoglalkoztatásukra” – mondta dr. Henczi Lajos.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció