Újgenerációs hálózatfejlesztési eszközt vezetett be a Magyar Telekom
2010. október 22.
A Magyar Telekom Nyrt. befejezte azt a projektjét, melynek eredményeképpen korszerű, Java és SIP technológiai alapokra helyezte intelligens hálózati szolgáltatásait. Az egyedülálló innovatív szolgáltatási lehetőségeket nyújtó megoldás Oracle alapon és az Alerant közreműködésével valósult meg. Az Oracle Communications Business Unit regionális szinten kiemelkedő megoldásnak tartja a bevezetést.
Az intelligens hálózati szolgáltatások piaca jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt időszakban. Az ügyfélszám növekedése mellett növekvő igény mutatkozik testreszabott megoldások iránt. Előfordul, hogy egy adott szolgáltatás csak szűk – esetenként egy-két ügyfélből álló – kört érdekel. Egyre fontosabbá válnak a három telekommunikációs területet integráló megoldások is. A hagyományos, tisztán hálózati megközelítés nem képes megfelelő választ adni ezekre a kihívásokra, konvergenciára, vagyis a távközlés és informatika együttműködésére van szükség. Az eszközök és technológiák már rendelkezésre állnak ahhoz, hogy a távközlési cégek Java és az internetes telekommunikációt lehetővé tevő SIP technológiai alapokra helyezzék intelligens hálózati szolgáltatásaikat.
A Magyar Telekom a közelmúltban vezetett be azt az eszközét, amellyel már ilyen újgenerációs, fix-mobil, vagyis a vezetékes és mobil szolgáltatásokat integráló, intelligens hálózatfejlesztés valósítható meg. „A Magyar Telekom korábban zárt fejlesztői környezetben hozta létre új hálózati szolgáltatásait, ami csak nagy megrendelői szám mellett volt költséghatékony, s nem tette lehetővé konvergens megoldások kialakítását” – mondta el a bejelentés kapcsán Fekete László, a Magyar Telekom IT szolgáltatásfejlesztési ágazatának vezetője. „A most kiépült platform egy rugalmas, szabványos megoldás, így leegyszerűsíti a szolgáltatások kialakításának folyamatát. Használatával a szűkebb megrendelői számú szolgáltatások is gazdaságosan építhetők ki” – tette hozzá az igazgató.
Az új platformra első lépésként a Magyar Telekom már meglévő alkalmazásait helyezik át, így a feltöltőkártyás mobiltelefon használatot, a Telemátrix virtuális magánhálózatok (VPN) biztosítását, valamint a zárt felhasználói csoportok kezelését, a mobilparkolást, az autóskártya és más, helyalapú megoldásokat lehetővé tevő szolgáltatásokat.
Gordon Rawling az Oracle Communications Business Unit Solution Specialist Directora technológiailag kiemelkedő és regionális szinten jelentős megoldásnak tartja a Magyar Telekomnál megvalósult projektet. Mint mondta: „Rendkívül fontos, hogy az újgenerációs hálózati megoldások területén létrejött egy európai szinten kiemelkedő kompetencia, mely más országok távközlési cégei számára is hasznosítható tudást és technológiát nyújt. Mindezek miatt az Oracle Communications Business Unit az Alerantot jelentős integrációs partnerének tekinti.” Gordon Rawling hozzátette: „Az Oracle Communications Service Broker és Converged Applications Server eszközeivel rendkívül egyszerűen alakíthatók ki az intelligens hálózati alkalmazások, gyorsan bevezethető a megfelelő infrastruktúra, valamint a létrejött rendszerek könnyen és olcsón monitorozhatók, üzemeltethetők.”
A projekt az Alerant Informatikai Zrt. fővállalkozásában valósult meg. Szabó Tamás, az Alerant Zrt. ügyvezető igazgatója elmondta: „A Magyar Telekom projektjében az Alerant nyújtotta a kapcsolódó szolgáltatásokat, feladata a koncepció kialakításától, az Oracle iparági megoldásainak bevezetésén és a rendszerintegráción át, a szolgáltatásfejlesztésig és teljesítménytesztelésig terjedt.” Szabó Tamás hozzátette: „Az Alerant folyamatos innovációs fejlesztései eredményeképpen, átfogó portfolióval, szolgáltatáscsomagja mellett módszertannal és termékkészlettel is rendelkezik újgenerációs távközlési megoldások kialakításához.”
Kapcsolódó cikkek
- Cisco Connect 2013: a megújuló Cisco Expo központi témája a jövő vállalata
- Wi-Fi bővítés egyszerűen
- MT: Felhő alapú mobil alkalmazás készítő KKV-knak
- Rózsa Iván lesz a Magyar Telekom kommunikációs igazgatója
- Az iPhone 5, a retina kijelzős iPad és az iPad mini már használható a T-Mobile LTE hálózatán
- Negyedik generációs iPad a Magyar Telekomnál!
- iPad tabletek a Telekomnál
- BeeSmarter – 24 órás Mobil Programozó Csapatverseny
- Létrejött a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat
- Nem ismerik a KKV-k a felhőt