Az Intel 6-8 milliárd dollárt költ új gyárak építésére és régebbiek korszerűsítésére

Az Intel 6-8 milliárd dollár értékű beruházást valósít meg az USA-ban. A befektetéssel az Intel következő generációs 22 nm-es gyártási folyamatának bevezetését kívánják finanszírozni számos már működő amerikai üzemükben, valamint egy új fejlesztési üzem („fab”) létrehozását Oregon államban. A projektek 6-8 ezer állás létrejöttét támogatják majd az építőiparban és 800-1000 állandó high-tech munkahelyet hoznak létre.

„A bejelentés – amellett, hogy a Moore törvénye szerinti fejlődés következő lépcsőfoka – jól példázza elkötelezettségünket az Intel és Amerika jövője mellett” – mondta Paul Otellini, az Intel elnök-vezérigazgatója (CEO). „A több milliárd dolláros befektetés legközvetlenebb hatása az új gyártóüzem felépítésével és a négy gyártóüzem fejlesztésével járó több ezer új munkahely, valamint az ezt követően elérhetővé váló magas bérezésű high-tech munkahelyek megteremtése lesz.”

A PC-ipar idén jelentős mérföldkőhöz érkezett: naponta 1 millió PC-t adnak el világszerte. A tobábbfejlesztett gyártóüzemek megfelelő kapacitást biztosítanak a PC ipari szegmens és az Intel által megcélzott egyéb számítástechnikai piacok – például a mobil és beágyazott számítástechnika – további növekedéséhez.

Az új befektetések bebiztosítják az Intel vezető helyét a világ legfejlettebb félvezetőgyártójaként. Az Intel új oregoni fejlesztőüzemében – melyet „D1X” névre kereszteltek – 2013-ban oindulhat be a kutatás-fejlesztés. Ezenkívül összesen négy meglévő üzem (Fab 12 és Fab 32 Arizonában, valamint D1C és D1D Oregonban) fejlesztését vették tervbe.

„Az Intel másodpercenként körülbelül 10 milliárd tranzisztort gyárt. Gyárainkból kerülnek ki a világ legfejlettebb számítástechnikai megoldásai és ezek a befektetések olyan innovációs potenciált jelentenek, amelyet eddig még elképzelni sem tudtunk” – mondta Brian Krzanich, az Intel, az Intel gyártási és eljárási láncának alelnöke és ügyvezető igazgatója. „Ennek a jövőképnek a középpontjában az Intel és a technológia világa áll. A hagyományos nézetekkel ellentétben biztosak vagyunk abban, hogy itt az Egyesült Államokban is képesek vagyunk biztosítani a gazdaság jövőjét, ha a jövő iparágaira koncentrálunk.”

 Az Intel árbevételének körülbelül háromnegyede a tengerentúli országokból származik, ugyanakkor a mikroprocesszor-gyártási tevékenységének szintén háromnegyede zajlik az Egyesült Államokon belül. Ez az új befektetési vállalás lehetővé teszi a vállalat számára azt is, hogy megtartsa meglévő munkaerőbázisát az említett helyszíneken.

 Az új beruházást megelőzte az a 2009 februárjában tett egyesült államokbeli bejelentés, amelynek részeként az Intel szintén a gyártási eljárások modernizálását tűzte ki célul. A fejlesztések eredménye volt a 32 nm-es gyártástechnológia bevezetése, amely ma már számos modern PC-ben, szerverben, integrált és mobil eszközben teljesít feladatot. Az Intel első, „Ivy Bridge” kódnevű 22 nm-es mikroprocesszorainak a gyártása a tervek szerint 2011 második felében indulhat be és megjelenésük új mércét állít majd a teljesítmény és energiahatékonyság terén. A gyártástechnológia továbbfejlesztésével új szolgáltatások és funkciók valósíthatók meg, továbbá kisebb méretű eszközökben nagyobb teljesítmény és hosszabb akkumulátor-üzemidő válik majd elérhetővé.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció