Idén is vannak magyar győztesek a Cisco Hálózati Akadémia közép-európai versenyén
2010. június 29.
A Cisco Networking Academy Games elnevezésű versenyt minden évben azzal a céllal rendezik meg Közép-Európában, hogy a térség tehetséges fiatal informatikusai nemzetközi mezőnyben is összemérjék tudásukat és megismerjék a hálózati iparág legújabb technológiáit, érdekességeit. A közép-, illetve felsőoktatási intézményekből érkezett versenyzőknek a nap folyamán egy csapat- és két egyéni versenyszámban kellett különböző feladatokat teljesíteniük, így többek között műszaki témájú online feleletválasztós teszteket, hálózati szimulációs gyakorlatokat és programozási, hálózatépítési feladatokat kellett megoldaniuk.
A verseny részvevőire nem véletlenül figyelnek a nagy cégek, a Cisco illetve a verseny szponzorai , az IT Services Kft, a Sanoma Budapest Zrt., a HTTP Alapítvány (Cisco Hálózati Akadémia Szolgáltató Központj, és a FastLane Nemzetközi Oktatóközpont, hiszen kiemelkedő felkészültségű fiatalok tűnnek fel az ilyen magas szintű szakmai rendezvényeken.
Működésének második évtizedébe lépve a Cisco Hálózati Akadémia munkájának középpontjában már nem csupán a hallgatók sikeres munkaerő-piaci felkészítése áll, hanem egyre nagyobb hangsúlyt kap a tehetséggondozás, az angol nyelvű tananyagokhoz való hozzáférés és nem utolsó sorban a korszerű kommunikációs és együttműködést segítő technikák (pl. Webex együttműködési platform, a Telepresence virtuális tárgyaló) és a hálózati szimulációs oktatóprogramok (Packet Tracer) megismertetése. A gazdasági életben ezeknek az eszközöknek az ismerete és a használatukban való jártásság ma már alapvető versenyelőnyt jelent.
„A Cisco Networking Academy Games, azaz a ’Cisco Hálózati Akadémiai Játékok’ és az ehhez hasonló szakmai rendezvények (EuroSkills, WorldSkills, NetRiders, InfoMarathon versenyek) kiváló lehetőséget biztosítanak a hallgatók számára az angol nyelvismeret gyakorlására, a magas szintű szakismeretek megszerzésére és az önálló karrierutak kiépítésére.” – emelte ki Béni Gabriella, a Cisco Hálózati Akadémia magyarországi programvezetője. „A nemzetközi versenyek a Cisco Hálózati Akadémia életében a program alapítása óta kiemelt szerepet játszanak, mert mind az oktatók, mind a hallgatók számára visszajelzést adnak a program során elsajátított ismeretekről és fejlesztik angol nyelvismeretüket. Különösen örülök annak, hogy ebben a versenyben is megmutatkoztak a hazai tehetségek, és hagyományainknak megfelelően idén is lettek magyar győztesei ennek a rangos nemzetközi szakmai versenynek.” – tette hozzá.
Az informatikai-hálózati szaktudásbeli hiányosságokat vizsgáló korábbi elemzésekből, valamint a piac szereplőitől érkező visszajelzések alapján nyilvánvaló, hogy Európa-szerte komoly hiány mutatkozik a hálózati kommunikációs eszközöket felhasználói szinten ismerő munkavállalókból. A megoldás a folyamatos képzés és az új technológiák alkalmazásának ösztönzése, az angol nyelvű szakirodalomhoz és ismeretekhez való hozzáférés biztosítása.
Az online együttműködés a közép-európai oktatási közösségben is egyre megszokottabbá válik. A debreceni versenyre a résztvevők digitális tananyagok segítségével és kizárólag internet-alapú információ-megosztással készültek fel, így a verseny nélkülözött mindennemű papíralapú dokumentációt. A verseny honlapján a résztvevők bejelentkező profilját a diákok önállóan, saját maguknak alakították ki, és a verseny teljes időtartama alatt interneten tartották a kapcsolatot egymással és a szervezőkkel.
A diákokat évről évre a nemzetközi élmezőny színvonalának megfelelő ismeretekkel felkészítő tanárok, nevezetesen Garamhegyi Gábor (Reményik Zsigmond Gimnázium és Szakközépiskola - Füzesabony), Csontó Béla, Nagy Zsolt, Varga Sándor (Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola - Debrecen), Sisák Zoltán (Gregus Máté Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium - Hódmezővásárhely) jelentősen hozzájárultak az elért eredményekhez. Béki Gabriella nekik és azoknak a szakembereknek, így Dávid Ákosnak (Pannon Egyetem, Veszprém) és Beleznay Péternek (FastLane Cisco Learning Partner) is köszönetet mondott, akik nagyon sok munkaórát fektettek abba, hogy az idei verseny a fiatalok számára méltó megmérettetést és kihívást jelentsen.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar egyetemisták nyerték a SAP szoftvercég nemzetközi versenyét
- Háromdimenziós oktatószoftverek tervezésére hirdettek ötletversenyt
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- FutureZone 2.0: T-Systems és Cisco közös fejlesztések
- Boda Károly munkája nyerte el az „Év információbiztonsági szakdolgozata” címet
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
- Ismét elrajtol a WTW 24 órás fejlesztői verseny
- Debreceniek nyerték az Infomaratont
- Orosz csapat győzött a 24 órás programozóversenyen