Terápiás lehetőség marihuána-használóknak a weben
2010. június 1.
A Magyar Telekom támogatásával a Kék Pont Alapítvány arra törekszik, hogy megváltoztassa, átformálja a drogjelenség társadalmi megítélését, és a használók kezelésében ezt az új korszakot megnyitva bízik a pozitív eredményekben.
Györke Orsolya, a Magyar Telekom PR és márkamenedzsment osztályvezetője a virtuális kannabisz ambulancia elindítása kapcsán elmondta: „Ezzel a kezdeményezéssel egy olyan területre terjesztjük ki társadalmi szerepvállalási tevékenységünket, amely a fiatal nemzedék szempontjából megkerülhetetlen. Magyarországon is jelentősen megnövekedett a drogfogyasztók száma. A fiatalok sok órát töltenek az interneten, és a felmérésekben első helyen jelölték meg a világhálót mint a drogokról szóló információforrást. Pont ezért döntöttünk úgy, hogy mint felelős infokommunikációs vállalat hozzájárulunk ahhoz, hogy az internet segítségével ne csak olvassanak a drogok negatív hatásairól, hanem egy online oldal segítségével konkrét segítséget is kaphassanak a leszokásban.”
A négyhetes online önsegítő program elsődleges célja, hogy azok számára, akik a hagyományos orvosi ellátást nem veszik igénybe, anonim regisztrálóként képesek legyenek csökkenteni vagy teljesen elhagyni a marihuána használatát.
A www.kannabiszpont.hu oldalra látogatók egy rövid kvíz megválaszolásával tesztelhetik saját kannabisz használatukat. Ennek eredményétől függően és a program által felkínált javaslatok alapján tudnak a marihuána fogyasztásukon változtatni. Anonim regisztrációjukkal azonnal elindulhat a terápiás folyamat. Mindenki maga határozza meg, hogy milyen célt szeretne kitűzni, és a program, folyamatos visszajelzésekkel, valamint személyre szóló „házi feladatokkal” támogatja őt annak elérésében. Amennyiben igény van rá a használó részéről, úgy a Kék Pont budapesti ambulanciáin személyes konzultációra is lehetőség nyílik.
Hazánkban a legelterjedtebb illegális kábítószer a kannabisz (marihuána). A 15-29 éves fiatalok mintegy 10 százaléka legalább egyszer kipróbálta már a kannabiszt, és bár nincsenek pontos adatok a használói vagy függőségi körről, a felmérések azt mutatják, hogy nemcsak egy szűk réteget érint a probléma. A használók kora és társadalmi státusza igen vegyes, és több tízezren lehetnek a már problémásnak nevezhető használók. Az új weboldal elsősorban a problémás kannabisz-használók számára készült a nagyhírű holland Jellinek Intézet szakmai tapasztalatai alapján és engedélyével.
A Magyar Telekom társadalmi szerepvállalási stratégiájának keretében pályázati úton választotta egyik civil stratégiai partnerének a Kék Pont Alapítványt, és támogatja az általuk képviselt három szintű, komplex megelőző és egészségfejlesztő drogprevenciós programtervet, amelyet három célcsoportra dolgoztak ki. A három évre szóló partnerségi megállapodás évi 10 millió forintos támogatást jelent az alapítvány számára, amely tartalmazza az országos egészségfejlesztő program és közösségi weboldal kialakítását, emellett pedig egy digitális felzárkóztató program megvalósítását is. Ezzel a kezdeményezéssel egy olyan probléma és társadalmi jelenség került a széles nyilvánosság elé, amely eddig csak szűk rétegeket érintett. Egyúttal a vállalat és az online önsegítő program segítségével sikerülhet a témát nyílt társadalmi diskurzusra bocsátani, ezzel is támogatva a Kék Pont Alapítvány munkáját.
Kapcsolódó cikkek
- Őrzi pozícióit a kkv-piacon a Magyar Telekom
- Félmilliárdos kutatás után a weben követhető a felügyelt személy állapota
- Digitális felhőbe száll a zenepiac
- Még az idén megújulhat a Budapest portál
- akcionekem.hu: új mobilmarketinges oldal a Magyar Telekomtól
- Veszélyben az internetezők egészsége
- Telekom Adományvonal a humanitárius orvosi segítségnyújtásért
- Jóváhagyta GVH a Magyar Telekom-ISH Kft. Fúziót
- Létrejött a Nemzeti Segélyvonal
- Internetes patikát nyitott a Betegszoba.hu