Agilent laboratóriumok a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán
2010. március 17.
Az Agilent Technologies, a világ legnagyobb elektronikai mérőműszergyártója nevében, Hans-Jürgen Bochtler, a vállalat kereskedelmi igazgatója újabb eszközöket és műszereket adott át a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar két tanszéke, az Automatizálási és Alkalmazott Informatika Tanszék, valamint a Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék laboratóriumai részére.
Az Agilent Technologies, mely a Hewlett-Packard teszt-és mérőműszer részlegének jogutódja, folytatja azt a hagyományt, hogy az oktatási intézményeket kiemelten támogatja. Ez nemcsak abban nyilvánul meg, hogy mérőműszerek vásárlásakor komoly kedvezményt ad, hanem abban is, hogy folyamatosan létrehoz nagyon magas színvonalú oktatási anyagot, mely a www.agilent.com/find/educatorscorner hivatkozáson keresztül bárki számára hozzáférhető.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar mind az öt alaplaboratóriumát Agilent műszerekkel szerelte fel. Ezen kívül több tanszék szaklaboratóriuma is döntő részben Agilent műszerekre támaszkodik.
A BME ebben az évben bekerült azon intézmények körébe, melyeket az Agilent kiemelten támogat. Az Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék mérőáramköröket kapott, melyek elősegítik az FPGA oktatásával kapcsolatos mérési feladatok végzését. A Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék részére vektor szignál analízis (VSA) és VEE programot biztosítottak. Az előbbi a digitálisan modulált jelek vizsgálatát, míg az utóbbi vezérlési feladatok és adtafeldolgozás elvégzését teszik lehetővé.
Március 17-én a BME-n ünnepélyes keretek között avattak fel Agilent laborokat.bAz Agilent kizárólagos hazai forgalmazója a Medexpert Kft.
Kapcsolódó cikkek
- Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Morgan Stanley laboratórium a Műegyetemen
- Biztonsági kamerákat kapott az Óbudai Egyetem
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- Szabad szoftver konferencia és kiállítás a BME-n
- Aastra MX-ONE a Műegyetemen