Egyre többen tanulnának az e-learning segítségével
2009. december 28.
Egyre több pénzügyi szakember választja az e-learning képzési módszert, a tavalyihoz képest az idén világszerte 11 százalékkal nőtt azoknak a száma, akik szakmai továbbképzési lehetőségként inkább a távoktatást választanák.
Az üzleti készségeit a megkérdezettek döntő többsége, 97 százaléka szeretné fejleszteni. Közép- és Kelet-Európában a válaszadók nagy része leginkább a tárgyaló- és a konfliktuskezelési képességét fejlesztené: ezt 31 százalékuk választaná, szemben a világátlag 21 százalékkal.
Az ACCA közölte: a közösségi hálózatok használata és beépülése a mindennapokba hatással van arra is, hogy az emberek milyen szakmai képzést választanak. A felmérés szerint a netezők sokkal több időt töltenek közösségi oldalak látogatásával és blogolással, mint e-mailezéssel. Ez az arányeltolódás érződik a továbbképzések kiválasztásánál is.
A tanulmány elkészítéséhez az ACCA ötezer tagját kérdezték meg arról, hogy milyen területen szeretnének leginkább fejlődni: a globális listán a kockázatkezelés és a pénzügyi igazgatás messze megelőzte a többit. Az üzleti képességek közül a válaszadók az elemzőképességet jelölték meg legfontosabbként.
Közép- és Kelet-Európában viszont a vállalati pénzügyek menedzselése, a pénzügyi igazgatás, a kockázatkezelés, a vezetői számvitel és a költségvetés-tervezés, valamint a pénzállomány kezelése azok a területek, amelyekre szignifikánsan nagyobb az igény. Ennek oka a világgazdaság térségre gyakorolt hatásában kereshető a felmérés szerint.
Az e-learning Közép- és Kelet-Európában is egyre népszerűbb. A világ más régióihoz képest a legfeltűnőbb különbség azonban itt az, hogy a közép- és kelet-európai válaszadók sokkal kevésbé tudják, hogy hol és hogyan keressenek ilyen tanfolyamokat. A "Mi az akadálya annak, hogy e-learning tanfolyamon fejlessze tovább szakmai képességeit?" kérdésre a válaszadók 45 százaléka azt felelte, hogy nem tudja, hol talál ilyen képzést. Világviszonylatban csak a megkérdezettek 33 százaléka jelölte meg ezt a választ.
Kapcsolódó cikkek
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Alapkövetelmény lesz a digitális írástudás a munkaerőpiacon
- Gazdaságinformatikus szak a Károly Róbert Főiskolán
- Szakadék szélén a stratégiai fontosságú elektronikai és műszeripar
- Született informatikusok kerestetnek
- A Google-nél akar dolgozni a diákok többsége
- SAP a hazai felsőoktatásban
- Microsoft támogatással alapít könyvtárat az IT Factory
- Lesz-e Magyarországon internetes oktatás?