Sharp: új LED AQUOS LX tévék

A Sharp 2009. november 10-én megkezdi az AQUOS LED LCD televíziók LX sorozatának forgalmazását Japánban. Az első AQUOS LCD televíziók megjelenésének tízedik évfordulóját jelentő 2010-es év küszöbén érkező televíziók újfajta LCD panellel és LED háttérvilágítással, 60, 52, 46 és 40 colos képátlóval érkeznek.

Az LX szériában bemutatkozó fejlesztések egyszerre biztosítanak jobb képminőséget és kisebb energiafogyasztást. Az újonnan kifejlesztett panelek a Sharp által szabadalmazott UV2A fényvezérlő technológiáján alapulnak, amely fényes fehér és mélyfekete árnyalatokat eredményez. A LED technológiának köszönhetően pedig igen pontosan szabályozható a fényerősség. Mindemellett az új fejlesztésű panelek és a LED háttérvilágítás kombinációja azt eredményezi, hogy az LX sorozat készülékei az iparágban a legkisebb energiafogyasztással rendelkező televíziói.

Az LX sorozatban olyan fejlesztések is megtalálhatók, mint a Sharp AQUOS High -Picture -Quality Master Engine képvezérlő lapka, amely lehetővé teszi a gyors mozgások pontos megjelenítését. A Preferált képszenzor pedig nemcsak a szobában uralkodó fény viszonyok és a megjelenített jelenet függvényében változtat a beállításokon, hanem a néző személyes preferenciái alapján végzi el a kép- és beállításokat. Mindezeken kívül az új AQUOS Familink II még kényelmesebb hozzáférést biztosít a különböző perifériák, csatlakoztatott eszközök fontosabb funkcióihoz, így vezérlésük még egyszerűbbé válik tévézés közben.

Az új AQUOS LX sorozat főbb jellemzői:

kiváló képminőség az új generációs LCD panelnek és a LED háttérvilágításnak köszönhetően (2000000:1kontrasztarány);
az iparág legalacsonyabb energiafogyasztású tévéje (az elődmodelleknek tekinthető GX szériához képest 30 százalékkal alacsonyabb fogyasztás);
AQUOS High -Picture -Quality Master Engine, Preferred Image Sensor;
kiváló hangteljesítmény a hat hangszórós ARSS hangrendszerrel és két subwooferrel (a 60, 52 és 46 colos modellek esetében);
az AQUOS Familink II segítségével zökkenőmentes az együttműködés a különböző perifériákkal, amelyek vezérlése így még inább felhasználóbarát.
 

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció