Új VMware vCenter termékek

A most bejelentett új termékek lehetővé teszik az alkalmazások teljesítményének monitorozását, a transzparens költségelszámolást, valamint a belső fejlesztői/tesztelési felhők menedzselését.

Az asztali és adatközponti rendszereket, valamint szolgáltatásként nyújtott szoftvereket egyaránt kínáló, a virtualizációs megoldások területén globális piacvezető VMware, Inc. (a New York-i tőzsdén: VMW) a virtualizáció-menedzsment terén további előrelépést jelentő, két új terméket jelentett be: a VMware vCenter AppSpeedet és a VMware vCenter Chargebacket. A VMware ezen kívül a VMware vCenter Lab Manager 4 új kiadásáról is hírt adott.
 
Ezek az új termékek leegyszerűsítik és automatizálják az olyan alapvető informatikai folyamatokat, mint az alkalmazások teljesítményének monitorozása, költségkimutatások készítése, és a fejlesztői/tesztelési felhők menedzselése az informatika hatékonyságának növelésére az adatközpontokban. A cég termékeivel az ügyfelek jelentős előnyökre tehetnek szert virtuális környezeteik fejlődése során.

Fontosabb termékelőnyök:

VMware vCenter AppSpeed
A virtuális gépeken futó többrétegű alkalmazások esetén biztosítja a szolgáltatási szintekre vonatkozó jelentéseket, illetve a proaktív teljesítmény-menedzsmentet.
Segítségével a rendszergazdák információkat szerezhetnek arról, hogy hogyan befolyásolják a virtuális és fizikai infrastruktúra különböző rétegei az alkalmazások teljesítményét.
Könnyen telepíthető és kevés interakciót igényel. A telepítést/letöltést követően perceken belül felméri a rendszert, monitorozni kezdi annak összetevőit, felhasználói jelentéseket készít, valamint:

  • Növeli az alkalmazások teljesítményét és működési idejét.
  • Azonosítja és gyorsabban elhárítja a teljesítménnyel kapcsolatos problémákat, sokórányi adminisztrációs időt takarítva meg ezzel.
  • Több gépet, gyorsabb tempóban virtualizál.


VMware vCenter Chargeback
A virtuális infrastruktúra erőforrás használatához költség mutatókat képes rendelni, ezeket jelentésekbe összesíteni, így téve lehetővé az elszámolást a vállalati szervezeten belül.
Segítségével többféle tényezőt (pl. költségalapú modelleket és fix költségeket) rendelhetünk az adatközpont erőforrásaihoz, majd ezeket a helyes elszámolás érdekében a különböző költséghelyeken érvényesíthetjük.
A következő előnyökkel jár az ügyfelek számára:

  • A különböző üzletágak pontos képet kapnak arról, hogy milyen erőforrásokat használnak és mekkora ezek költsége, ezáltal pedig értékes információkat nyújthatnak, még az olyan szervezetek esetén is, amelyek egyelőre nincsenek felkészülve, hogy a költségeket ki is számlázzák az üzletágaknak.
  • Részletes, a vállalat üzletágainak benyújtható számlázási jelentéseket hozhatnak létre automatikusan.
  • Költségközpontú helyett értékközpontúra alakíthatják át az IT-környezetet.


A VMware vCenter Lab Manager 4 első verziója 2006-ban jelent meg, és immár ez a negyedik generációja.
A szoftver segítségével az informatikai osztály belső "felhőt" hozhat létre és menedzselhet a fejlesztés és tesztelés számára, így a felhasználók a bonyolult, többrétegű alkalmazások fejlesztéséhez, teszteléséhez, kipróbálásához és bevezetéséhez szükséges erőforrásokhoz magasabb szolgáltatási szinteken, önkiszolgáló módon juthatnak hozzá
A felhasználók igényeik szerint, szerepkörök alapján férhetnek hozzá az előre konfigurált virtuális környezetekhez, ezért nem szükséges újra és újra rendszereket telepíteni és törölni, az informatikai osztály pedig gondoskodhat a biztonságról és a teljes adminisztrációs irányításról.

A VMware vCenter Lab Manager 4 a következő új funkciókat tartalmazza:

  • AVMware Stage Manager integrálása, ezáltal az ügyfelek egyetlen megoldásból kezelhetnek többféle forgatókönyvet, így az alkalmazások egyszerűsített bevezetését a fejlesztéstől egészen az éles üzembe állásig; az egyszerűsített erőforrás-kezelést; valamint a jobb oktatási, támogatási és online demonstrációs környezeteket.
  • Következő generációs hálózatépítési képességek, amelyekkel a nagyméretű alkalmazási környezeten belül, különböző példányokon dolgozó csoportok jobban együttműködhetnek egymással.
  • Mind az ESX, mind az ESXi házakat támogatja, hogy a rendszergazdáknak több választási lehetőségük legyen a belső felhőhöz használt erőforrások összeállítása során
  • Segítségével az informatikai osztály csökkentheti a fejlesztői/tesztelési környezet infrastruktúra- és fenntartási költségét, miközben a csapat tagjai számára jobb együttműködési lehetőségeket, gyorsabb munkafolyamatokat és rövidebb piacra kerülési időt biztosíthat az új vagy továbbfejlesztett alkalmazások esetén.
 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció