A böngésző figyelmeztet a veszélyes oldalakra
2009. augusztus 9.
Új, ingyenesen letölthető, böngészőbe beépülő modult adott ki a Panda Security az Against Intuitionnel, a Web of Trust (WOT) honlapminősítő alkalmazás készítőivel együtt. A modul segítségével az Internet Explorer és a Mozilla Firefox is képes lesz arra, hogy jelezze: melyik honlap biztonságos, és melyik nem megbízható.
– A webkettes fordulat egyik legjobb eleme, hogy összeköti a felhasználókat – kommentálta a bejelentést Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – A WOT pontosan ezt használja ki: az itt regisztrált felhasználók jelenthetik, ha valamelyik webhelyről támadásnak voltak kitéve, így az egyes oldalak megbízhatósági értéke megjelenik a böngészőben.
A WOT honlapminősítő honlapon csak regisztrált látogatók alkothatnak véleményt, a frissen regisztráltak véleménye pedig nem nyom annyit a latban, mint egy régebbi tagé – így kiküszöbölhető, hogy valaki csak úgy lehúz egy oldalt, alapos indok nélkül.
– A Panda eleve arra törekszik, hogy az internet biztonságosabbá tételéért folytatott harcban minden lehetséges segítséget igénybe vegyen – tette hozzá Sándor Zsolt. – Mondhatjuk úgy is, hogy decentralizálunk. Eleve a cloud-technológia is ezen alapul; a Panda Cloud Antivirus már távoli szerverekre helyezi ki a vírusellenőrzéssel járó munkafolyamatokat, és a kollektív intelligenciának hívott technológiánk az egyes felhasználók klienseinek visszajelzéseit is figyelembe veszi az egyes veszélyek értékelésekor. A WOT-modulnál sincs ez másként: ahelyett, hogy egy kis elemzőcsoport minősítgetné a weboldalakat lassan, hagyjuk, hogy a felhasználók figyelmeztessék egymást a veszélyre, hiszen így sokkal hatékonyabb. Az IMDb estén ez a működési modell már bejött, biztosan itt is sikeres lesz.
A Panda az új fejlesztéssel főként a gyermekek számára próbálja biztonságosabbá tenni az internetet; az ezzel kapcsolatos veszélyekről Sándor Zsolt blogján is olvashatók részletek.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Amerikában a kiberkalózok a közösségi oldalakon támadnak
- A vírusokat nem érdekelte az áprilisi választás
- Kritikus rés a Safarin
- NEC szoftver a kalóz videómásolatok ellen
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Kelendő cikk a WLAN-törő
- 24 órán belül már a második támadás a Facebook-felhasználók ellen
- Kijavították a bizalmas adatokat kiszolgáltató hibát a Facebookon
- Meghekkelték az amerikai pénzügyminisztérium oldalait