Bartalis Krisztina az év projektmenedzsere

Az év projektmenedzsere díjat az április 2-án Budapesten megtartandó projektmenedzsment fórumon adják át, az immár nyolcadszor kiírásra került pályázat nyertesének, Bartalis Krisztinának, a Vodafone Magyarország projektmenedzserének, aki „A Vodafone globális szintű vállalat átszervezési (EVO) program első országban történő megvalósítási projektje”vezetőjeként pályázott.

A Vodafone globális programja a különböző országokban igen eltérő, különböző alkalmazásokon alapuló pénzügyi, beszerzési és személyzeti folyamatait és rendszereit egységesítette.  A magyarországi projekt a globális program pilotja volt, célja pedig az új működési modell, továbbá az alkalmazott projektmódszertan és a projektszervezet megfelelőségének, hatékonyságának tesztelése.  A magyarországi projekt fő feladata a magyar leányvállalat működésének és a projektben érintett szervezeti egységeknek az átalakítása volt, olyan eredményekkel, mint standard pénzügyi tranzakciók, ERP rendszerben használt törzsadatok karbantartási feladatának átadása az erre a célra létrehozott másik Vodafone vállalatnak, a nem kiszervezett pénzügyi funkciók racionalizálása,  illetve új  magyarországi üzemeltetési és alkalmazás támogatási folyamatok létrehozása. .

Magyarországon a projekt által közvetlenül érintettek közé tartozott az átalakított folyamatok mentén dolgozó, kb. 300 munkatárs. A bevezetett új HR, és beszerzési funkcionalitások miatt minden magyarországi alkalmazottat (kb. 1200 fő) érintettként kezelt a projekt (tréning és kommunikációs szempontból).

A díjpályázat versenyének magas színvonalát mutatja, hogy a szervezőbizottság két különdíjat is kioszt. Az egyiket Kovács Gábor, a MAVIR Zrt. 35 éves igazgatója projektmenedzseri munkájáért kapta. Kovács a villamosenergia-iparban stratégiai jelentőségű projekteket vezetett, köztük a Békéscsaba – Országhatár-Románia útvonalon épült 400 kV-os villamos energia összeköttetés projektjét. A projekt nemzetközi jelentőségét mutatja, hogy az Európai Unió a Trans European Networks – Energy (TEN-E) programjában – mint kiemelten fontos projektet – összességében kb 650 MFt értékben támogatta. A MAVIR és a külső beszállítók mellett még mintegy 100 hatóság, illetve szakhatóság, önkormányzatok és a több ezer ingatlantulajdonos volt a projektben érintett.
 
A másik külödíjat Szőllőssy Gyula, az IQsys Zrt. kompetenciaközpont vezetője kapta projektmenedzseri munkájáért, aki a banki szektorban stratégiai alkalmazásfejlesztési projekteket vezetett, köztük a Magyar Nemzeti Bankban fizetési mérleg (FMR) összeállítását támogató alkalmazás fejlesztését. Szőllőssy 47 éves matematikus-mérnök, mérnök-közgazdász, aki jelentős informatikai fejlesztési, funkcionális menedzseri és projektmenedzseri gyakorlattal is rendelkezik.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció