A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
2009. március 26.
Másokat megelőzve, újabb nemzetközi szakmai sikert ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME). A mai napon közös Pénzügyi Informatikai Innovációs Központról és az ezzel kapcsolatos stratégiai együttműködésről szóló szerződést kötött a világ egyik vezető pénzügyi szolgáltató cége, a Morgan Stanley és a BME.
David Legg, az MS egyik vezérigazgatója és budapesti irodájának vezetője a megállapodás ünnepélyes aláírásán kijelentette: a BME jelentős tudományos háttérrel rendelkezik a matematikai és információtechnológiai alkalmazások kutatása és fejlesztése terén, így a MS pénzügyi IT szaktudását a BME oktatási tapasztalatával a siker reményében ötvözhetik. Levendovszky János, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán (VIK) megalakuló központ vezetője elmondta: projekt alapokon szervezik a munkát, egyelőre nincs külön oktató szakembergárdája a központnak, a szükséges pénzügyi szoftver erőforrásokat (pénzügyi szoftvertechnológia és fejlesztés, pénzügyi információs rendszerek, pénzügyi modellezés, idősorok vizsgálata, kockázatelemzés, portfolió-optimalizálás) is az MS biztosítja. A bekerülési összeg projektenként mintegy 70 millió forint.
A BME 2005 óta szorosan együttműködik a Morgan Stanley-vel. A MS és a BME között eddig öt k+f projekt született, a MS támogatja a BME VIK gazdasági informatikus mesterképzését (híreink szerint a most induló központ munkájában 20 mesterképzős hallgató vesz részt); továbbá a MS fő támogatója a Challenge 24-nek, a BME 24 órás nemzetközi programozói versenyének.
További információ: a MS a közelmúltban vette fel hétszázadik alkalmazottját a szintén budapesti székhelyű Ügyviteli és Technológiai Szolgáltató Központjába.
Kapcsolódó cikkek
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Biztonsági kamerákat kapott az Óbudai Egyetem
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- Ingyenes kurzus az Oracle-től köztesszoftver-fejlesztés témában
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Honeywell szoftverek hazai egyetemeken, a folyamat-szimulációban és -irányításban
- BME IK: tíz éves a műegyetemi sikertörténet