A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
2009. január 6.
A Magyar Feltalálók Egyesülete, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Microsoft Magyarország Kft. közösen egy Számítástechnikai Innovációs Központot alapított 2007. októberében annak érdekében, hogy elősegíthesse az innovációt és kutatás-fejlesztést különösen az információtechnológiai szektorban, valamint hozzájárulhasson az információs és tudásalapú társadalom magyarországi megteremtéséhez, különösen a korszerű ismeretek bemutatásával és legújabb megoldások propagálásával.
E központ az Infoparkban létesült. Az első munkaév alatt az elért eredmények példaértékűek. A képzéseken részt vett összesen 2756 fő, a programon keresztül szerzett új állások száma 91 volt. Már néhány olyan műszaki alkotásról is számot lehet adni, melynek létrejöttében a számítástechnikai ismeret-átadásnak is szerepe volt.
E sikerektől indíttatva az alapítók elhatározták, hogy a kezdeményezést kiterjesztik hazai és nemzetközi vonatkozásban is. Azt tervezik, hogy Magyarország további egyetemi városaiban is létesítenek kihelyezett tanfolyamokat. A budapesti székhelyű Feltalálók Egyesületei Nemzetközi Szövetsége (IFIA) pedig a Számítástechnikai Innovációs Központ keretén belül egy módszertani bázist hoz létre.
Kapcsolódó cikkek
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Alapkövetelmény lesz a digitális írástudás a munkaerőpiacon
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Gyerekjáték a számítógép - PC-oktató sorozat indul az M2-őn
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Biztonsági kamerákat kapott az Óbudai Egyetem
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen