Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja

A mai napon átadták a Budapesti Műszaki Főiskola Tanárképző és Mérnökpedagógiai Központjában a Microsoft Magyarország támogatásával létrehozott Innovatív Tanári Kompetenciaközpontot. Ez a harmadik szakmai műhely, amit Magyarországon a Microsoft Társ a Tanulásban programjának keretein belül létrehoztak.

Az átadón Tóth Béláné dr. professzor asszony, a Tanárképző és Mérnökpedagógiai Központ főigazgatója ismertette a Központ és a benne található felszerelés funkcióit, illetve az általuk nyújtott lehetőséget, melyet egy rövidített nyílt óra követett, ahol a hallgatóság élőben is megtapasztalhatta az újszerű, innovatív oktatási módszereket.

Merényi Ádám, a Microsoft Magyarország oktatási csoportvezetője a Microsoft a Központ létrehozásában játszott szerepe kapcsán elmondta: „A Microsoft kiemelt figyelmet fordít az oktatásra, így a leendő tanárok képzését is különösen fontosnak tartja, ezért hatványozottan támogatja.”

A Microsoft Magyarország a Társ a Tanulásban program keretein belül csak idén 40 millió forintot költ a különböző programokra, melyekből számos már le is zárult a tanév első felében. Ezek közül érdemes kiemelni a több mint 400 számítástechnika tanárnak és iskolai rendszergazdának tartott többnapos, ingyenes képzést és a valamennyi iskolába térítésmentesen eljutó, a Microsoft referenciaiskolák által írt szakkönyveket. Az informatikai szakkönyvek mellett számos olyan hiánypótló tananyag került idén kiadásra a Microsoft gondozásában, melyek nemcsak a klasszikus értelemben vett oktatást, hanem az iskolából kikerülve például a diákok életrevaló felkészítését is segíti. Ilyen például az „Életrevaló-fiataloknak” című könyv, melynek célja, hogy a végzett középiskolásokat hasznos, életszerű, de nem tanult ismeretekkel gazdagodjanak. Hasonló megfontolásból támogatta a cég a „130 Starttipp kezdő vállalkozóknak” című könyvet, vagy azt, amely éppen a XXI. századi modern iskola ismérveit foglalja össze iskolaigazgatók számára.

A BMF-en az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontját nyitották meg. Ezt megelőzően 2007-ben avatták fel Szegeden a Jövő Tantermét, amely a tanárképzésben, a tanártovábbképzésben és az oktatástudományi kutatásokban játszik szerepet. Bővebb információ a szegedi tanteremről

Az ELTE-n működő Microsoft Innovatív Tanárképző Labor és Klub 2004-ben nyitotta meg kapuit, fő célja a jövő tanárainak felkészítése az oktatástechnológia robbanásszerű fejlődésének kihívásaira. A Laborban a legkorszerűbb infokommunikációs eszközök használatát, és azok oktatásba való beépítését sajátíthatják el a tanárjelöltek. Bővebb információ a laborról

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció