Üzleti intelligencia a tömegeknek
2008. október 29.
Az üzleti intelligencia az elmúlt évek során a vállalati informatika egyik legnagyobb figyelemmel övezett slágerterülete, amely a nemzetközi felmérések során rendszeresen az első helyen szerepel a tervezett IT beruházások rangsorában.
A nyílt forráskódú BI szoftverek térnyerése napjainkban az üzleti intelligencia egyik legérdekesebb jelensége. Az open source eszközök alkalmazásával olyan rugalmas és költséghatékony informatikai megoldások készíthetőek el, amelyek a hagyományos
szoftverek segítségével nem, vagy nehezen valósíthatóak meg.
Az elmúlt években egyre nagyobb lendülettel fejlődő technológiai szektor mára gyakorlatilag a BI összes területén jól használható alternatívát kínál, az adatbáziskezelőktől a jelentéskészítő eszközökön át az adatbányászati szoftverekig.
A nyílt forráskódú licenszelési konstrukciók a kis és középvállalati szektor számára is lehetővé teszik a BI szoftverek széleskörű alkalmazását, a nagyvállalatok számára pedig segítséget nyújtanak az egész szervezetre kiterjedő, akár több ezer felhasználót kiszolgáló analitikus rendszerek kialakításában. Hozzávéve mindehhez a nyílt felépítésből származó további előnyöket - átláthatóság, könnyű testreszabhatóság és integrálhatóság - az open source BI eszközök egyre nagyobb szerepet fognak kapni a vállalati információs igények kiszolgálásában.
Az I. Nyílt forráskódú BI konferencián elhangzó előadások áttekintést nyújtanak a szektor vezető szállítóiról és a legfrissebb fejlesztések eredményeiről. A technológiai előadások mellett bemutatásra kerülnek olyan hazai alkalmazási példák is, mint a Központi Statisztikai Hivatal vagy a Varga Pincészet elemző rendszerei.
További információ: http://www.opensourcebi.hu/
Kapcsolódó cikkek
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Biztonsági szakértő híresség a Hacktivityn
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- SPSS konferencia - kilencedszer
- Virtualizáció 2010 - A desktoptól a felhőig konferencia