BƑvĂŒl az egĂ©r felvĂĄltĂĄsĂĄra törƑ otthoni eszközök sora

MielƑtt nyugdíjba ment volna, Bill Gates elƑadást tartott a jövƑrƑl: hogyan képzeli el a számítógép és az ember kapcsolatát. Felejtsük el a billentyƱzetet és az egeret – mondta -, a jövƑ számítógépét hanggal és érintéssel fogjuk vezérelni.

Az úgynevezett tabletek, vagyis digitális táblák az egyik alapvetƑ iskola, mely megpróbálja bevezetni az egérmentes számítógépes jövƑt. A tabletek eredetileg a számítógépes grafika irányából érkeztek, de ma már vannak olyan modellek, melyek az otthoni és a nem-professzionális irodai felhasználókat célozzák meg, ezek elƑnyeire hozunk fel néhány példát, hogy ki-ki mard-e az egér mellett, azt magának kell eldöntenie, mindenesetre hasznos áttekinteni ezt az érdekes alternatívát.

A tollegér ledönti a határokat és kreativitást visz a számítógépes munkába. Kiváltja az egeret, írhatunk és rajzolhatunk vele. Nem kell elem a tollba és nincs kábel sem.

Navigáljunk gyorsabban! Az egérrel végezhetƑ mozdulatokat leegyszerƱsíti, csak bökjünk oda, ahova akarunk. A toll nem akad el, mint az egér és nem kell végigtolni a fél asztalon.

Nincs elgépelés! A tollat iskolás korunk óta megszoktuk, használata természetesebb számunkra. Ha valami eszünkbe jut, akkor gyorsan, kézírással készíthetünk kis emlékeztetƑket.

Rajzolhatunk bármit, bármikor. A festészet és a rajz egyidƑs az emberiséggel. Az ember képekben gondolkozik és egy ábra kifejezƑbb az írásnál.

Javítsuk fel a fotókat! Ha az elkészített fotókon kell kicsit javítani itt-ott, ez egérrel elég nehézkes lehet. De megtréfálhatjuk a barátokat is egy vidám képpel.

Tegyük személyesebbé a kommunikációnkat! Használjuk az aláírásunkat a levelezésben. A dokumentumokat kis feljegyzésekkel, skiccekkel láthatjuk el. Az interneten küldött üdvözlƑlapra kézzel írhatjuk az üzenetet.

Egy egérnek általában két gombja és egy görgetƑje van, a tabletünknek négy programozható gombja és egy Touch Ringje. Egy laptophoz, az utazás során jobb megoldás: szilárd felületén asztal nélkül is tudunk dolgozni.

 
 
 

KapcsolĂłdĂł cikkek

 

Belépés

 

 

RegisztrĂĄciĂł