MTI: sokoldalúbbá vált az adatbázis-szolgáltatás
2008. május 14.
Az eddiginél sokoldalúbbá váltak a Magyar Távirati Iroda (MTI) adatbázis-szolgáltatásai: keddtől egyetlen gombnyomással egyszerre kereshetnek a felhasználók több adatállományban is. Így A magyar közélet kézikönyve és az Évfordulónaptár adatbázisában keresők a másik elektronikus tárban, valamint a Híradatbankban szereplő, témába vágó találatok listáját is áttekinthetik.
Az új, bővített szolgáltatást október végéig ingyenesen használhatják az előfizetők, akiknek szakmai visszajelzéseit, kritikáit is várja az MTI a további fejlesztésekhez.
A Magyar közélet kézikönyvében állami szervek, minisztériumok, önkormányzatok, pártok, bíróságok, ügyészségek és közszereplők adatai között kereshetnek az előfizetők, akik a kulturális és tudományos intézményeket, a kamarákat, szakszervezeteket és a lapokat, folyóiratokat is megtalálhatják itt. Az évtizedes múltra visszatekintő, az ezredforduló óta online is elérhető, rendszeresen frissített adatállomány a hazai intézmények legfontosabb információit, így postai és e-mail címét, weboldalát, telefon- és faxszámát, főbb vezetőinek elérhetőségét kínálja egy helyen.
Az Évfordulónaptár, a hírügynökség internetes kalendáriuma a következő 12 hónap - hazai és külföldi hírességek életútjával kapcsolatos - kiemelkedő eseményeihez kötődő évfordulókat, világnapokat, a magyar és nemzetközi ünnepeket veszi számba. Az Évfordulónaptár anyagai között a felhasználók kereshetnek szabadszavasan vagy dátum, téma, földrajzi hely és emléknapok alapján.
Az MTI Híradatbank szűkített adatbázisában a fontos funkciót betöltő magyar személyekről, valamint a velük kapcsolatos eseményekről készült hírügynökségi anyagokat olvashatják az érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Megújult a The Washington Post webes politikai hírszolgáltatása
- Internetes táviratszolgáltatást indított az ukrán posta
- XIX-XX. századi MTI-hírek az interneten
- Összefogás a sávszélesség egyenlőségéért
- Fast Flip: hírtartalmak új módon a Google-al
- Online tartalomszolgáltatás: a minőségi tartalomért fizetni kell!
- RSS-konkurens az Adobe-tól
- A hírműsorok anyagaiban is keresgélhetünk az elhangzott szavak alapján
- Fizetős lesz a Twitter mikroblog?
- Meseklasszikusok az interneten