Veszélyes Cyber-szerető Oroszországból
2007. december 27.
A program élő embernek kiadva magát a csetek látogatóit magánbeszélgetésbe vonja be, s kiszedi belőlük személyes adataikat: fotóikat, elektronikus címeiket, telefonszámaikat, továbbá különböző honlapokra hívja őket. Ilyen beszélgetést egyidejűleg tíz személlyel tud folytatni szükség szerint vonzó férfinak, vagy temperamentumos hölgynek tüntetve fel magát.
A programot a Botmaster elnevezésű orosz cég dolgozta ki. Honlapja szerint a cég olyan programok írásával foglalkozik, amelyek lehetővé teszik különféle információk tömeges szétküldését internetes fórumokra és vendégkönyvekbe.
Az "automatikus, autonóm ismerkedés" honlapján a kidolgozók azt ígérik, hogy a felhasználók kiválaszthatják a beszélgetés forgatókönyvét - vagyis azt, hogy a program férfival, vagy nővel csevegjen - és adatokat kaphatnak arról, hogy meddig jutott el a beszélgetés. Az érintkezés közben a program dossziét készít arról, akivel beszélget. "Még egyetlen lány sem jött rá, hogy nem élő személlyel cseveg, és a program fél óra alatt átlagosan 10-20 személyt tud 'megdolgozni'" - olvasható a honlapon.
A program ára a BBC orosz szolgálata szerint mindössze 25 dollár lesz, de árusítását a Botmaster tájékoztatása szerint csak februárban szándékoznak megkezdeni.
A kidolgozók állítják, hogy a program semmi rosszat nem tesz, hiszen csakis olyan információkat gyűjt össze, amelyeket a beszélgetőpartnerei önként kiadnak.
A Haker című orosz lap főszerkesztője, Nyikita Kiszlicin kétkedik az ilyen programokban.
"Nem könnyű olyan igazán jó programot írni, amely adekvát módon tudja vinni a párbeszédet, még akkor is, ha ezek a programok úgy készülnek, hogy menet közben fejleszteni tudják ismereteiket. A leleplezésükhöz elegendő megtörni a beszélgetés sablonját: például meg kell kérdezni, hogy bocs, de mennyi 2+2., vagy félre kell vinni a beszélgetést például azzal, hogy Voltál már Finnországban?" - vélekedett a szakértő.
A PC Tools nyomatékosan ajánlja a felhasználóknak, hogy ne keressék fel azokat az oldalakat, amelyeket a CyberLover ajánl, mert ezekről a felhasználóneveket és kódokat tudakoló vírusok kerülhetnek a felhasználók gépére.
A cég szerint a CyberLover egyelőre csakis az orosz hálón létezik, nagyon rövid idő kell ahhoz, hogy "megtanítsák" más nyelvekre, és várhatóan már februárban elterjed az egész világon.
Kapcsolódó cikkek
- Safari-frissítéshibát javít az Apple
- Adatvesztést okozó manipulált USB-stickek
- Tovább gyűrűzik az adatvesztési botrány Angliában
- Karácsonyi ajándékötletek az APC-től
- A magyarok többsége tart az internetes átutalástól
- McAfee: két számjegyű idei növekedés, kkv-fókusszal
- Bővítette termékei tartalombiztonsági funkcióit a phion
- Windows vs. Mac 2007: melyik biztonságosabb?
- Teljes körű kockázatvédelem a Check Pointtól
- Ismét 3 millió ember adatait veszítette el a brit kormány