Arcról olvassa le a személyiséget az új magyar találmány
2007. december 4.
Az elmúlt évek egyik legkiemelkedőbb magyar innovációja, a FaceReading, egy mesterséges intelligenciára épülő technológia, amelynek segítségével másodpercek alatt nagy pontossággal állapítható meg bárki személyisége és alapvető viselkedési jellemzői. A világújdonság segítséget jelent a humánerőforrás menedzsmentben, hatékonyan támogatva többek között a kiválasztást, a kompetencia elemzést, a vezetői tanácsadást, a csapatépítést és a trénerképzést.
A technológia hátterében egy mesterséges intelligencia alkalmazás áll, központjában egy gépi látást lehetővé tévő berendezéssel. A rendszer a kamera által felvett képeket továbbítja a számítógép neurális hálójának, amely felismeri és értelmezi a „látottakat”, akárcsak az emberi agy. Mindez olyan hatékonyan történik, hogy a berendezés mozgóképet, szélsőséges fényviszonyokat vagy zavaró hátteret is tud kezelni, akár 25 képet is felismerve másodpercenként. Az arc szerkezetének feltérképezése biztosít adatokat ahhoz, hogy az öntanuló, önmagát folyamatosan fejlesztő rendszer különböző megállapításokat tegyen.
Az alacsony hardverigényű, tehát költség hatékony rendszer további alkalmazási területekkel is rendelkezik, ugyanis megfelelő tanítás után képes beazonosítani az arcon kívül más tárgyakat is. Például gépjárművek rendszáma mellett felismeri karosszériájukat. Így akár kiszűrhetők azok az illetéktelen autópálya-használók, akiket a mai rendszerek még nem találnak meg. De a technológia felhasználható az ellenőrzött be és kiléptetés meggyorsítására is. A módszer minden olyan területen alkalmazható, ahol a gépi látás nyújtotta előnyök kihasználhatóak: ezek a felismerés (recognition), az azonosítás (identification), és az ellenőrző azonosítás (verification).
Kapcsolódó cikkek
- Siemens szoftverrel határozzák meg a betelefonálók életkorát
- Hajszálnál kisebb rádió
- A világ legjobbjai között a BME és a HP közös kutatási projektje
- Méhek tánca a szerverhálózatban
- A 4D SOFT Kft. egy 4 millió eurós tudományos EU-projektben
- A győztes brit Colossust ma legyőznék a kódháborúban
- PKI Tudományos Napok: 350 résztvevő az első napon
- Guinnes rekord: játékkonzolok alkotják a világ legnagyobb megosztott hálózatát
- Új fejlesztésű ultra vékony LCD a Sharp-tól
- Simonyi Károly Tudományos Emlékülés