Budapest is szerepel a leginkább spammel fertőzött európai városok listáján
2007. szeptember 24.
A jelentés által felölelt, 2007. január 1. és június 30. közötti időszakban a Symantec azt észlelte, hogy a rosszindulatú támadásokhoz a netbűnözők gyakrabban használnak fejlett eszközkészletet. Erre a stratégiára példa az MPack nevű, professzionálisan fejlesztett és a bűngazdaságban árusított eszközkészlet. A megvásárlást követően a támadók az MPack szoftveregyüttesének elemeit beüzemelve a világ bármely pontján számítógépek ezreire telepíthetnek rosszindulatú programkódot, majd a támadás sikerét különböző mérőszámok alapján ellenőrizhetik a netes, jelszóvédett vezérlőfelületről. Az MPack az összehangolt támadás (ahol a netbűnözők rosszindulatú tevékenység kombinációját vetik be) jó példája, amelyről a Symantec feljövőben levő irányzatként számolt be az internetes veszélyekről szóló jelentés előző számában.
A professzionális és kereskedelmi netbűnözéshez adathalász-készletek is kaphatók, amelyekkel a támadó önműködően állíthatja be a különböző márkák valódi webhelyeit utánzó adathalászó webhelyeket. A három legelterjedtebben használt adathalászó készlet felelős a mostani jelentés időszakában észlelt összes adathalászó támadás 42 százalékáért.
„Az internes veszélyekről szóló jelentés utóbbi néhány számában a Symantec a támadók motivációjának a hírnévtől a haszon felé történő jelentős elmozdulását fejtegette” – mondta Gombás László, a Symantec magyar képviseletének vezető rendszermérnöke. „A jelenleg nyomon követett internetes veszélyek és bűnös cselekedetek azt bizonyítják, hogy a hackerek ezt az irányzatot magasabb szintre emelve tényleges foglalkozásukká tették a netbűnözést, és e céljuk elérése érdekében az üzleti életben szokásoshoz hasonló gyakorlatot folytatnak.”