KÜRT: új biztonsági K+F intézet magyar központtal
TSEC Institute - Hungary: nemzetközi kutatási együttműködés, magyar egyetemi háttér
2007. június 11.
A globális világ fejlődésének kritikus tényezőjévé vált a biztonság, amelynek fizikai, emberi és informatikai tényezői integrált módon kezelendők. Ezeknek a szakmai területeknek a kiemelkedő képviselői hosszú távú együttműködést kezdeményeztek.
A veszprémi Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának a műszaki informatika különböző területein elért nemzetközi szintű kutatás-fejlesztési eredményei és a KÜRT Zrt. hazai és nemzetközi információbiztonsági piacon szerzett 18 évnyi tapasztalata – illetve folyamatosan megújuló termékei, szolgáltatásai – felkeltették az amerikai biztonságtechnikai piacon meghatározó szerepet játszó Alacera International Ltd. érdeklődését. Ennek eredményeként, egy éves előkészítő munka után, a három szervezet TSEC (Technology Security Experience Center) Institute – Hungary néven új biztonsági kutató-fejlesztő (K+F) központot hoz létre Veszprémben, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán. Az egyetem keretén belül létrejövő új intézet esetében az alapítók kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy annak működése teljes mértékben megfeleljen a Felsőoktatási törvény hatályos előírásainak.
A nemzetközi hatású biztonsági K+F központ célja olyan komplex biztonságtechnológiai kutatások megvalósítása, amelyek biztosítják a települések, városok és intézmények komplex védelmét. A jövőbeni együttműködés pénzügyi hátterét hazai és nemzetközi, vállalati és kormányzati (magyar, európai és amerikai) források biztosítják.
„Célunk, hogy az induláskor hármunk szakmai együttműködése alapján létrejövő TSEC központ a koherens biztonságvédelem területének rangos nemzetközi fejlesztőjévé váljon, és a mindenkori biztonsági kihívásokra reagáló megoldásokat nyújtson az informatikai védelmen túl az adminisztratív, a fizikai, a személyi- és vagyonbiztonság védelmének területén is” – mondta dr. Kürti Sándor, a KÜRT Zrt. elnöke.
Az Alacera International elnök-vezérigazgatója, a magyar származású Tóth G. Árpád elmondása szerint: „Ez az Európában egyedülálló amerikai–magyar ipari és akadémiai közös vállalkozás a specializált biztonsági megoldások területén új modellt hoz létre az amerikai és magyar know-how integrálására, majd annak értékesítésére a nemzetközi piacokon.” Az elnök várakozásának megfelelően a veszprémi TSEC Institute – Hungary mintaként szolgál a következő évek során az Egyesült Államokban és a közel-keleti térségben létrehozandó további TSEC intézetek számára.
Dr. Friedler Ferenc professzor, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának dékánja szerint az együttműködés tovább erősíti a kar kutatási, fejlesztési és oktatási tevékenységének nemzetközi elismerését. Véleménye szerint ezzel lehetőség nyílik arra, hogy az egyetem oktatói, kutatói és legjobb diákjai a biztonságtechnológia terén elért eredményeikre alapozva egyre inkább részesei legyenek a nemzetközi szintű kutatói és oktatói munkának.
A TSEC Institute – Hungary – a részletes üzleti terv kidolgozását és elfogadását követően – 2008. első félévében kezdi meg tényleges tevékenységét Veszprémben.
Kapcsolódó cikkek
- Lézer azonosítóval a borhamisítás ellen
- "Rendkívül kritikus" hiba a Yahoo IM szolgáltatásában
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- Sophos biztonsági megoldás a General Electric 350.000 gépén
- Piacvezető itthon a NOD32
- "Virus Bulletin 100%" díjat kapott a VirusBuster Professional
- IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
- Naponta közel tízezer újabb víruskóddal fertőzött oldalt talál a Sophos
- Az EU hadat üzen a kiberbűnözésnek