Új Sigma 18-200mm F3,5-6,3 DC OS és APO 200-500mm F2,8 EX DG objektívek
2007. március 9.
A Sigma két új objektívet mutatott be a PMA-n a napokban: az olcsó kategóriába tartozó 18-200mm F3,5-6,3 DC OS zoomobjektívet és a professzionális szintű APO 200-500mm F2,8 EX DG nagyágyút.
A Photokinán már láthattuk a Sigma 18-200mm-es képstabilizátoros objektívjét. Ez a nagyon kompakt, olcsó kategóriába sorolható objektív 11x zoomátfogást biztosít a tükörreflexes fényképezőgépek számára, ráadásul az optikai stabilizátor is megtalálható rajta. Az aszférikus és alacsony szórású lencsetagoknak köszönhetően, valamint a több rétegű bevonatnak köszönhetően jelentősen csökkenthető a beverés és a szellemképképződés. Negatívuma talán csak a maximum tele állásban választató F6,3-os blende, de hát nem lehet mindent megkapni ezért a pénzért... Az objektív kisfilmes méretre átszámítva 27-300mm-es fókusztávú objektívnek feleltethető meg.Főbb jellemzői:
- Sigma fejlesztésű, két érzékelővel ellátott optikai képstabilizátor, amely a vízszintes és függőleges irányú kézmozgást a speciális lencsetagok mozgatásával kompenzálja.
- SLD üveglencse és három aszférikus lencsetag, amely a teljes zoomtartományban javítja a képminőséget,
- 45 cm-es közelpont, 1:3,9 nagyítási faktor, ennek köszönhetően az objektív akár makrófotózásra is használható,
- A többrétegű lencsebevonatnak köszönhetően alacsony a bevágás és a szellemkép-képződés mértéke.
- Belső élességállítás, azaz a frontlencse nem fordul el, ez pedig jó hír a gradiens szűrőt, illetve a polár szűrőt gyakran használók számára.
Sigma APO 200-500mm F2,8 EX DG
A Sigma a PMA-n mutatta be a mamut méretekkel rendelkező APO 200-500mm F2,8 EX DG objektívet, amely a zoomtartomány teljes részén eddig páratlan, F2,8-as rekeszt biztosít. Az objektívre ráadásul egy LCD panelt is felszerelt a gyártó, amelyről a fókusztávolságot és a tárgytávolságot olvashatja le a fotós. Ha netán az 500 mm-es fókusztávot valaki kevesellné, feltekerheti az objektív mellé csomagolt Sigma 2X EX DG II telekonvertert, amely a full frame szenzorral ellátott fényképezőgépeken egy 400-1000 mm-es F5,6 objektívvé varázsolja át a behemótot, sőt ha 1,5-ös képkivágás-faktorral dolgozó tükörreflexes fényképezőgépet csavarunk az objektív végére, akkor már irdatlan 300-750 mm F2,8, vagy telekonverter használata esetén szuperlatívusznak számító 600-1500 mm F5,6-os objektívet kaphatunk. A telekonverter speciális tervezésnek és kialakításnak köszönhetően az átlagosnál sokkal kevésbé csökkenti a képminőséget. A jó állvány természetesen kötelező. Az objektív árát, megjelenési időpontját, sőt a súlyát sem tudtuk meg. Egyelőre.
Óriási méretei miatt a szűrők nem a frontlencse elé, hanem az objektív fényképezőgép felőli végén kialakított szűrőtartóra csavarhatók fel, amelyeket a rotációs rendszer el is forgat, ami cirkulár polár szűrő használata esetén nagyon jó szolgálatot tesz. A négy SLD (alacsony szórású) üveg lencsetagnak köszönhetően kitűnően korrigálja a színhibákat, az objektív e mellett kitűnő képminőséget biztosít a teljes zoomtartományban.
Kapcsolódó cikkek
- A Canon belép a filmiparba
- A Canon bemutatta az EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS II objektívet
- Elérhető árú gyors objektív: AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G
- Integrált extenderes teleobjektívet fejleszt a Canon
- Autófókusz már a cserélhető objektíves Handycamben is
- 10 ezer Ft-os objektívkupon Panasonic fényképezőkhöz és videokamerákhoz
- Fix Nikkor riporter- és teleobjektívek
- Két új mikro-háromnegyedes Olympus teleobjektív
- Két új Canon telekonverter beépített processzorral
- Négy új professzionális L-szériás objektív a Canontól